در دنیای مربا و مارمالاد ها شاید کمتر دیده باشید که با پوست هندوانه نیز بشود یک مربای عالی با طعم بی نظیر را آماده کرد. آشمزی در کنار شما عزیزان است تا شما را با دنیای رنگارنگ مربا ها آشنا کند و از میان آن ها دستور تهیه مربا پوست هندوانه را برای شما آموزش دهد تا بدون نیاز به آهک بتوانید یک مربای عالی و ترد را تهیه و نوش جان کنید. در آشمزی همراه ما باشید با طرز تهیه مربا پوست هندوانه بدون آهک.

مواد لازم برای تهیه مربا پوست هندوانه

پوست هندوانه۱ هندوانه کامل
آب لیمو۲ قاشق غذا خوری
دانه هل۳ عدد
شکر۱ لیوان
آب۱ لیوان

طرز تهیه مربا پوست هندوانه بدون آهک

مرحله اول: هندوانه

یک هندوانه که پوست ضخیمی دارد را انتخاب کنید و پوست آن را بگیرید و سپس گوشت سفید رنگی که بین پوست سبز و گوشت قرمز هندوانه است را برش زده و انتخاب کنید و با قالب و یا قاشق اسکوب برش بزنید.

مرحله دوم: شربت

شکر را به همراه آب و آب لیمو و دانه های هل که برش ایجاد کرده اید، همه را در یک قابلمه بریزید و روی حرارت بگذارید و زمان دهید تا شکر در آب حل شود و شروع به مروارید زدن کند. سپس پوست هندوانه ی آماده و قالب زده را در شربت انداخته تا پخته شود. با حرارت ملایم به مدت ۴۰ دقیقه زمان دهید.

مرحله سوم: سرو مربا پوست هندوانه

در آخر پس از پخت می توانید مربای پوست هندوانه ی آماده شده را زمان دهید تا سرد شود و سپس نوش جان کنید و همینطور می توانید در ظرف شیشه ای درب دار در یخچال نگهداری کنید.

نکات کامل کننده جهت تهیه مربا پوست هندوانه

  1. نکته ی بسیار مهم در تهیه مربای پوست هندوانه این است که باید مقدار شکر و آب یک اندازه باشد.
  2. نکته ی دیگر در جهت تهیه مربا پوست هندوانه این است که نباید شربتش را رقیق بردارید و باید زمان دهید تا شربت مربا کشدار و غلیظ باشد.
  3. می توانید به صورت دلخواه در مربا از رنگ استفاده کنید.
  4. می توانید در تهیه مربا پوست هندوانه از خلال بادام و پسته نیز استفاده کنید.
  5. می توانید از گلاب و یا عرق هل نیز استفاده کنید.
  6. هندوانه ای که می خواهید برای تهیه مربا استفاده کنید باید ضخیم باشد تا بتوانید از گوشت سفید هندوانه استفاده کنید.
5/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: