قند یلدایی یکی از مواردی است که شما می توانید در شب یلدا آن را تهیه کنید و همراه چای میل کنید. این قند به راحتی و آسانی و با مواد در دسترس قابل تهیه است و بسیار شیک و مجلسی است. قند یلدایی ظاهر بسیار قشنگ و خوبی دارد و می تواند برای بچه ها جذاب باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه قند یلدایی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه قند یلدایی

سفیده تخم مرغ1 عدد
شکربرای هر رنگ 1/2 پیمانه
وانیلکمی
رنگ خوراکی قرمز و سبزمقداری

طرز تهیه قند یلدایی

مرحله اول: هم زدن سفیده تخم مرغ

ابتدا سفیده تخم مرغ را در یک ظرف بریزید و با همزن برقی هم بزنید تا کف کند و فوم دار شود. در ادامه شکر را به سه قسمت تقسیم کنید و در سه کاسه جداگانه بریزید و در ادامه به یکی از کاسه ها رنگ خوراکی سبز اضافه کنید و با قاشق هم بزنید تا کاملا شکر رنگی شود.

مرحله دوم: تهیه قسمت سبز رنگ

در این مرحله به شکر دوم رنگ خوراکی سبز اضافه کنید و هم بزنید. سپس به هر کاسه سفیده تخم مرغ و وانیل را اضافه کنید و هم بزنید. در ادامه روی یک سینی کیسه فریزر یا یک کاغذ روغنی پهن کنید و از مواد سبز رنگ روی آن بریزید و با قاشق و کارد آن را پخش و صاف کنید.

مرحله سوم: قرار دادن قند یلدایی در فر یا روی بخاری

روی آن از شکر سفید بریزید و آن را نیز صاف کنید سپس مواد قرمز رنگ را نیز اضافه کنید و مانند سایر لایه ها پخش کنید. در ادامه به مدت 5 دقیقه صبر کنید سپس به آرامی با کارد قند ها را حبه ای برش بزنید و حواستان باشد که قند ها خرد نشوند و در ادامه روی بخاری یا فر به مدت 10 دقیقه قرار دهید سپس میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه قند یلدایی

  1. برای تزیین روی قند یلدایی می توانید از شکلات چیپسی اشکی استفاده کنید تا قند شما بیشتر شبیه به هندوانه شود.
  2. وانیل را می توانید حذف کنید اما برای عطر و طعم بیشتر خوب است از آن استفاده کنید.
  3. شما می توانید برای قسمت قرمز رنگ از شکر بیشتری استفاده کنید تا قسمت قرمز رنگ قطر بیشتری داشته باشد.
  4. اگر بخاری یا فر در دسترس نبود می توانید قند را روی شوفاژ نیز خشک کنید.
1/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: