ژله ویترینی با ژله رولی یکی از انواع روش های تهیه ژله است که بسیار پر طرفدار است. شکل این ژله بسیار شیک است و به دلیل استفاده از ژله های مختلف رنگ های مختلف دارد و شما در تهیه این ژله ژله ها را رول می کنید و به شکل گل در ژله آلوورا قرار می دهید. امروز در آشمزی طرز تهیه ژله ویترینی با ژله رولی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه ژله ویترینی با ژله رولی

ژله آلوورا2 بسته
ژله هندوانه1 بسته
ژله موز1 بسته
شیر1 لیوان
بستنی وانیلی4 تا 5 ق غذا خوری
آب جوش3 لیوان

طرز تهیه ژله ویترینی با ژله رولی

مرحله اول: تهیه ژله

برای تهیه ژله رولی برای هر یک از بسته های ژله به جز ژله آلوورا یک لیوان آب جوش به پودر ژله اضافه کنید و روی بخار آب کتری قرار دهید تا بنماری شود و ذرات ژله کاملا حل شوند سپس از روی گاز بردارید و بزارید کمی خنک شود.

مرحله دوم: تهیه ژله رولی

به هر کدام از ژله ها 2 قاشق غذا خوری بستنی شل شده که از قبل از یخچال خارج کردید اضافه کنید و هم بزنید توجه داشته باشید که نباید خیلی هم بزنید تا یک حالت سایه روشن در آخر کار داشته باشید. روی سینی یک نایلون پهن کنید و در یک طرف سینی به ابعاد 60 در 40 ژله صورتی که همان طعم هندوانه است و در طرف دیگر سینی ژله موز بریزید و سینی را به مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید تا ژله ببندد.

مرحله سوم: چیدن رول ها در ژله آلوورا

ژله را از یخچال خارج کنید و از طول برش بزنید و رول کنید. یکی از بسته های ژله آلوورا را در یک کاسه بریزید و به آن اب جوش اضافه کنید و هم بزنید سپس قالب را چرب کنید و به اندازه نصف مواد ژله در آن بریزید و قالب را در یخچال قرار دهید تا نیم بند شود در ادامه از ژله های رول شده به شکل گل در ژله بچینید و روی آن باقی مانده ژله را بریزید و در یخچال قرار دهید تا نیم بند شود.

مرحله چهارم:

در این مرحله بسته دیگر ژله آلوورا در یک کاسه بریزید و به آن آب جوش اضافه کنید و روی بخار کتری قرار دهید تا بنمکاری شود سپس شیر سرد را به آن اضافه کنید و هم بزنید و در ادامه مواد را روی ژله نیم بند بریزید و به مدت 2 ساعت در یخچال قرار دهید.

فوت و فن های طرز تهیه ژله ویترینی با ژله رولی

  1. اگر می خواهید لبه های گلبرگ حالت دالبر پیدا کند یک طرف از آن را به شکل دالبر برش بزنید.
  2. توجه داشته باشید که برای رول کردن ژله نباید خیلی ضخیم باشد همچنین بیشتر از زمان گفته شده ژله را در یخچال قرار ندهید باعث ترک خوردن ژله هنگام رول کردن می شود.
  3. به جای ژله هندوانه و موز از هر طعم و رنگ دیگری نیز می توانید استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: