ژله ویترینی با کیوی یکی از دسر های محبوب و خوشمزه است که شما می توانید از آن در مهمانی ها و جشن های خود برای زیبایی سفره خود استفاده کنید. همچنین این ژله می تواند گزینه متنوع و خوبی برای شب یلدا باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه ژله ویترینی با کیوی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه ژله ویترینی با کیوی

کیوی3 عدد
ژله کیوی1 بسته
شیر5 فنجان
شکر1 و 1/2 فنجان
آرد شیرینی پزی6 ق غذا خوری
وانیل1 ق چای خوری
کره2 ق غذا خوری

طرز تهیه ژله ویترینی با کیوی

مرحله اول: تهیه ژله

پودر ژله را در یک کاسه بریزید و به آن 1 لیوان آب جوش اضافه کنید و روی بخار کتری قرار دهید تا بنماری شود و ذرات ژله بهتر در آب حل شود سپس 1 لیوان آب سرد به ژله اضافه کنید و هم بزنید سپس ژله را از روی گاز بردارید و بزایرد کمی خنک شود.

مرحله دوم: اضافه کردن کیوی

قالب دلخواه را کمی چرب کنید و ژله را در آن بریزید سپس در یخچال قرار دهید تا ببندد. کیوی را با آب بشورید و پوست آن را بگیرید سپس ورقه ای خرد کنید و در ژله ای که بسته شده قرار دهید و دوباره در یخچال قرار دهید.

مرحله سوم: تهیه قسمت سفید رنگ دسر

برای تهیه کاستارد ابتدا شیر را در یک قابلمه بریزید و شکر را همراه آرد به قابلمه اضافه کنید و روی حرارت ملایم گاز قرار دهید و به طور مداوم هم بزنید و وقتی خوب ترکیب شدند کره و وانیل را نیز اضافه کنید و هم بزنید سپس از روی گاز بردارید و بزارید کاملا خنک شود.

مرحله چهارم: تهیه دسر

وقتی مواد خوب سرد شد ژله را از یخچال درآورید و مواد را روی آن بریزید و به مدت 4 ساعت در یخچال قرار دهید تا به طور کامل سفت و آماده شود نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه ژله ویترینی با کیوی

  1. برای اینکه ژله شما سفت تر و شفاف تر شود می توانید به جای یک لیوان آب سرد از 1/2 لیوان آب جوش استفاده کنید.
  2. برای اینکه کره بهتر با مواد ترکیب شود می توانید قبل از اضافه کردن آن را روی بخار کتری قرار دهید تا کمی شل و ذوب شود سپس به مواد داخل قابلمه اضافه کنید.
  3. شما می توانید به جای ژله کیوی از هر طعم دیگری از ژله که سبز رنگ است نیز استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: