ژله میوه ای در پوست هندوانه می تواند ایده تازه و جذابی برای تهیه یک دسر شیک برای یلدای شما باشد. برای تهیه این ژله شما می توانید از پودر ژله قرمز رنگ با هر طعمی استفاده کنید تا شبیه به هندوانه شود همچنین می توانید از تکه های برخی از میوه ها نیز در تهیه این ژله استفاده کنید. مدل این ژله بسیار شیک و مجلسی است و باعث زیبا تر شدن سفره یلدایی شما می شود. همچنین از این مدل ژله می توانید در زمان هایی غیر از یلدا نیز استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه ژله میوه ای در پوست هندوانه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه ژله میوه ای در پوست هندوانه

هندوانه1 عدد
پودر ژله انار2 بسته
آب جوش2 لیوان
آب سرد1 لیوان

طرز تهیه ژله میوه ای در پوست هندوانه

مرحله اول: آماده کردن هندوانه

یک هندوانه متوسط را از وسط برش بزنید و با گوشکوب برقی داخل هندوانه را پوره کنید به طوری که فقط قسمت سفید رنگ پوست هندوانه باقی بماند. آب هندوانه و پوره هندوانه را از پوست هندوانه جدا کنید.

مرحله دوم: تهیه ژله

در ادامه پودر ژله را در یک کاسه بریزید و به آن آب جوش اضافه کنید و روی بخار کتری قرار داده و با یک قاشق خوب هم بزنید تا ذرات ژله حل شود آب سرد را نیز اضافه کنید و خوب هم بزنید سپس کاسه را کنار بزارید تا ژله کمی خنک شود.

مرحله سوم: برش زدن ژله

ژله را در هندوانه بریزید و به مدت 3 تا 4 ساعت در یخچال قرار دهید تا ژله سفت و آماده شود. بعد از گذشت مدت زمان گفته شده با یک چاقوی تیز هندوانه را به برش مثلثی تقسیم کنید و در ظرف سرو بچیند نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه ژله میوه ای در پوست هندوانه

  1. اگر گوشکوب برقی در دسترس نبود می توانید با قاشق داخل هندوانه را خالی کنید.
  2. برای تزیین روی ژله می توانید بعد از برش زدن از چند عدد شکلات چیپسی روی ژله هندوانه ای خود استفاده کنید تا کاملا شکل هندوانه بگیرد.
  3. برای این که ژله شما قشنگ تر شود می توانید هنگام خالی کردن هندوانه مقداری هندوانه در پوست هندوانه باقی بزارید تا ژله شما جذاب تر شود.
  4. آب سرد قابل حذف است و می توانید به جای آن از یک لیوان آب جوش اضافه کنید که ژله شما شفاف تر می شود.
1/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: