لیدی فینگر یک نوع بیسکوییت است که شما می توانید آن را تهیه و با استفاده از آن دسر هایی مانند تیرامیسو، شارلوت و… تهیه کنید. طرز تهیه و روش تهیه این بیسکوییت بسیار آسان است و می توانید به راحتی آن را در خانه تهیه کنید. بافت این بیسکوییت بسیار پفکی و نرم است و می توانید با چای نیز آن را میل کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه لیدی فینگر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه لیدی فینگر

تخم مرغ3 عدد
شکر6 ق غذا خوری
وانیل1/4 ق چای خوری
آرد3/4 لیوان
پودر قندمقداری

طرز تهیه لیدی فینگر

مرحله اول: ترکیب کردن زرده و سفیده

ابتدا تخم مرغ را بشکنید و سفیده را از زرده جدا کنید و سفیده را در یک کاسه بریزید و با دور تند همزن به قدری هم بزنید تا فرم بگیرد سپس شکر را اضافه کنید و دوباره هم بزنید. وانیل را به زرده اضافه کنید و هم بزنید تا ترکیب شوند. سپس زرده را به سفیده اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله دوم: اضافه کردن آرد

آرد را در الک بریزید و الک کنید سپس به مواد اضافه کرده و هم بزنید حالا یک مواد ابری و اسفنجی با پف خوب داریم. در قیف ماسوره ساده گرد یک و نیم سانتی مواد را بریزید و آن را فشار دهید تا به اندازه یک و نیم سانت مواد را برش بزنید و در سینی فر با فاصله بچینید.

مرحله سوم: پخت لیدی فینگر در فر

پودر قند را الک کنید و بعد ازاینکه قسمت های درشت جدا شد روی بیسکوییت ها الک کنید و 5 دقیقه صبر کنید و دوباره پودر قند را بعد از 5 دقیقه الک کنید. سینی فر را در فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه به مدت 10 دقیقه قرار دهید و در این فاصله یک مرتبه سینی را بچرخانید.

فوت و فن های طرز تهیه لیدی فینگر

  1. بعد از اینکه بیسکوییت ها را از فر خارج کردید صبر کنید تا کمی خنک شود سپس به آرامی از سینی فر جدا کنید.
  2. برای اینکه بیسکوییت ها راحت تر و آسان تر از سینی جدا شوند می توانید از کاغذ روغنی یا کمی روغن برای چرب کردن نیز استفاده کنید.
  3. برای اینکه مواد بهتر با هم ترکیب شوند می توانید مواد را چند دقیقه قبل از شروع به تهیه لیدی فینگر از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شود.
Rate this post

دسته بندی شده در: