کاپ کیک یلدایی یکی از مدل های تهیه کاپ کیک برای شب یلدا است که شما می توانید آن را تهیه و در طولانی ترین شب سال از آن استفاده کنید. شکل این کاپ کیک شبیه به هندوانه می شود و بسیار شیک و مجلسی است. امروز در آشمزی طرز تهیه کاپ کیک یلدایی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کاپ کیک یلدایی

تخم مرغ2 عدد
شکر2/3 لیوان
وانیلنوک قاشق چای خوری
آرد قنادی1 لیوان و 1/2 لیوان
روغن1/3 لیوان
شیر1/3 لیوان
بکینگ پودر2 ق چای خوری
رنگ خوراکی قرمز و سبزبه میزان لازم
خامه قنادیبه میزان دلخواه

طرز تهیه کاپ کیک یلدایی

مرحله اول: تهیه مواد مایع

شکر را در یک کاسه بریزید و تخم مرغ را در کاسه بشکنید سپس وانیل را نیز اضافه کنید و در ادامه با همزن برقی به قدری هم بزنید تا کرم رنگ و کشدار شود در ادامه روغن و شیر را نیز بیفزایید و در حد مخلوط شدن هم بزنید.

مرحله دوم: اضافه کردن آرد به مواد لازم

در ادامه در یک کاسه آرد را الک کنید تا شفاف شود سپس بکینگ پودر را به آن اضافه کنید و هم بزنید سپس آرد را در طی چند مرحله به مواد مایع اضافه کنید و هم بزنید تا ترکیب شوند.

مرحله سوم: پخت کاپ کیک در فر

در این مرحله رنگ خوراکی سبز را به مواد کاپ کیک اضافه کنید و هم بزنید سپس به اندازه نصف لیوان های کاغذی یک بار مصرف از مواد کیک در آن بریزید در ادامه لیوان ها را در سینی فر بچینید و آن را در فر از قبل گرم شده با دمای 170 درجه به مدت 15 دقیقه قرار دهید تا کیک های شما آماده شوند.

مرحله چهارم: پخت کاپ کیک در قابلمه و بدون فر

روی گاز یک شعله پخش کن قرار دهید و لیوان های کاپ کیک را در قابلمه بچینید و روی درب قابلمه یک دمکنی قرار دهید و بزارید کیک با دمای ملایم به اندازه تقریبا 25 دقیقه بپزد. بعد از اینکه کاپ کیک ها خنک شد آن ها را از لیوان جدا کنید و خامه قنادی را با همزن هم بزنید تا فرم بگیرد و به آن رنگ خوراکی قرمز را اضافه کرده و مواد را در قیف قنادی بریزد و با ماسوره حالت رزت مانند روی کاپ کیک ها شکل گل بدهید.

فوت و فن های طرز تهیه کاپ کیک یلدایی

  1. برای تزیین روی کاپ کیک می توانید بعد از اضافه کردن خامه چند عدد شکلات چیپسی اشکی روی آن قرار دهید.
  2. مواد را از قبل زا یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شوند.
  3. اگر از فر برقی یا تستر استفاده می کنید دما باید روی 160 درجه باشد و کاپ کیک ها به مدت 15 دقیقه بپزند.
Rate this post

دسته بندی شده در: