چوکو لاوا یک دسر شکلاتی خوشمزه است که به راحتی و بدون فر تهیه می شود. طعم و بافت این دسر بسیار محبوب و جذاب است و می تواند برای کودکان نیز جذاب باشد. از این دسر در مهمانی ها و مجالس خود نیز می توانید استفاده کنید و از آن لذت ببرید. مواد لازم برای تهیه این دسر قابل دسترس است و به مواد زیادی احتیاج ندارد. امروز در آشمزی طرز تهیه چوکو لاوا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه چوکو لاوا

شیر3 لیوان
شکلات300 گرم
بیسکوییت پتی بور2/5 بسته
کره50 گرم

طرز تهیه چوکو لاوا

مرحله اول: پودر کردن بیسکوییت ها

بیسکوییت ها را در یک کیسه بریزید و با گوشکوب آن را له کنید تا بیسکوییت ها پودر شود سپس بیسکوییت ها را از الک رد کنید تا قسمت های درشت بیسکوییت جدا شود و بیسکوییت های پودر شده را در یک کاسه بریزید.

مرحله دوم: قرار دادن شیر و کره روی گاز

شیر را در یک قابلمه بریزید و روی گاز با حرارت ملایم قرار دهید سپس کره را اضافه کنید و هم بزنید تا کره ذوب شود. وقتی کره و شیر خوب با هم ترکیب شدند شکلات تخته ای را به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا ترکیب شوند. بیسکوییت های پودر شده را به قابلمه اضافه کنید و هم بزنید تا ترکیب و یکدست شوند.

مرحله سوم: قرار دادن چوکو لاوا در یخچال

مواد را از روی گاز بردارید و صبر کنید تا کمی خنک شود. در ادامه روی قالب مورد نظر یک کیسه فریزر پهن کنید سپس از مواد تهیه شده در قالب بریزید و به مدت 3 تا 4 ساعت آن را در یخچال قرار دهید تا به طور کامل آامده شود سپس از قالب خارج کنید و در ظرف سرو بریزید و نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه چوکو لاوا

  1. برای اینکه شکلات با شیر و کره بهتر ترکیب شود می توانید شکلات تخته ای را روی بخار کتری کمی بنماری کنید تا روان و ذوب شود سپس به شیر اضافه کنید.
  2. برای تزیین روی چوکولاوا می توانید بعد از قرار دادن دسر در ظرف سرو روی آن پودر کاکائو الک کنید و با توت فرنگی روی آن را تزیین کنید.
  3. در تهیه این چوکو لاوا شما می توانید از مقداری موز له شده بعد از اینکه مواد را از روی گاز برداشتید نیز استفاده کنید.
3/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: