دسر موس لبو یکی از دسر های مناسب فصل پاییز و زمستان است که رنگ بسیار قشنگی دارد و بسیار شیک است. از این دسر در شب یلدا نیز برای پذیرایی های خود می توانید استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه دسر موس لبو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه دسر موس لبو

زرده تخم مرغ4 عدد
وانیل1/4 ق چای خوری
خامه صبحانه1 بسته
شیر عسلی200 گرم
آب لبو1 لیوان
لبوی پوره شده4 ق غذا خوری
پودر ژلاتین1 ق چای خوری
آب سرد3 ق غذا خوری

طرز تهیه دسر موس لبو

مرحله اول: بنماری کردن زرده تخم مرغ و وانیل

ابتدا تخم مرغ ها را بشکنید و زرده را از سفیده جدا کرده و در یک کاسه بریزید سپس وانیل را به آن اضافه کنید و در یک قابلمه بریزید و روی حرارت بخار کتری قرار دهید تا بنماری شود در این مدت باید به طور مداوم آن را هم بزنید.

مرحله دوم: قرار دادن خامه و آب لبو روی گاز

خامه را در یک قابلمه بریزید سپس لبو را با آب بشورید و آب آن را با آبمیوه گیری تهیه کنید یا می توانید لبو را همراه مقداری آب در قابلمه بریزید و بزارید بپزد سپس آب آن را جدا کرده و به خامه اضافه کنید و قابلمه را روی گاز قرار دهید تا به نقطه جوش برسد.

مرحله سوم: اضافه کردن ژلاتین

در ادامه بعد از اینکه خامه و لبو جوشید آن را کم کم به زرده اضافه کنید و با همزن هم بزنید. ژلاتین را در آب سرد بریزید و روی بخار کتری قرار دهید تا بنماری و شفاف شود سپس به مواد ترکیب شده اضافه کنید سپس آن را از صافی رد کنید.

مرحله چهارم: قرار دادن موس لبو در یخچال

در انتها شیر عسلی و لبوی پوره یا رنده شده را به مواد اضافه کنید و هم بزنید سپس قالب دلخواه را چرب کنید و مواد را در آن بریزید و به مدت 8 ساعت در یخچال قرار دهید تا آامده و سفت شود نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه دسر موس لبو

  1. امکان حذف کردن پوره لبو در این موس وجود دارد و می توانید از آن استفاده کنید.
  2. برای تزیین روی موس لبو می توانید از خلال پسته و میوه هایی مانند کیوی و… استفاده کنید.
  3. قبل از اینکه ژلاتین را بنماری کنید ابتدا برای چند دقیقه بزایرد در آب سرد باقی بماند و اسفنجی شود.
Rate this post

دسته بندی شده در: