ژله انار یکی از ژله هایی است که شما می توانید در شب یلدا آن را تهیه کنید و از آن در کنار خانواده در بلند ترین شب سال لذت ببرید. این ژله به صورت لایه ای تهیه می شود و متفوات و شیک است. این ژله را می توانید در هر قالب دلخواهی تهیه کنید. در تهیه این ژله از انار دانه شده نیز استفاده می شود که این ژله را خوشمزه تر می کند. امروز در آشمزی طرز تهیه ژله انار را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه ژله انار

ژله انار1 بسته
ژله آلوورا1 بسته
دانه اناربه میزان دلخواه
آب جوش3 لیوان
بستنی2 تا 3 ق غذا خوری

طرز تهیه ژله انار

مرحله اول: تهیه ژله

ابتدا پودر ژله انار را از بسته خارج کنید و در یک ظرف بریزید و به آن 1/5 لیوان آب جوش اضافه کنید و با قاشق هم بزنید سپس روی حرارت بخار کتری قرار دهید و به طور مداوم هم بزنید. ژله آلوورا را نیز مانند ژله انار تهیه کنید.

مرحله دوم: اضافه کردن لایه اول و دوم

در این مرحله ابتدا قالب را کمی چرب کنید سپس کمی از ژله آلوورا را با دانه هیا انار ترکیب کنید و در قالب بریزید سپس در یخچال قرار دهید تا نیم بند شود. دوباره از یخچال خارج کنید و لایه بعدی را می توانید ژله انار بریزید یا مقداری از ژله آلوورا را با بستنی نرم شده ترکیب کرده و به روی لایه اول اضافه کنید و دوباره در یخچال قرار دهید.

مرحله سوم: آماده شدن ژله انار

به این ترتیب لایه سوم را نیز به دلخواه می توانید با ژله انار یا ژله آلوورا ترکیب شده با بستنی یا دانه انار پر کرده و دوباره در یخچال قرار دهید تا نیم بند شود. این کار را تا جایی که ژله ها تمام شود ادامه دهید و در آخر ژله را به مدت 4 ساعت در یخچال قرار دهی تا کاملا سفت شود نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه ژله انار

  1. با استفاده از این دستور شما می توایند این ژله انار ار در لیوان های مخصوص تهیه ژله نیز تهیه کنید.
  2. توجه داشته باشید که اگر ژله ها سفت شود بعد از اضافه کردن لایه دیگر لایه هعا به هم نمی چسبند به همین دلیل باید کمی شل و نیم بند باشد سپس لایه بعدی را اضافه کنید.
  3. برای جدا کردن ژله از قالب آن را به آرامی برگردانید و به قالب به آرامی ضربه بزنید تا جدا شود.
1.5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: