کتلت لوبیا چشم بلبلی یکی از کتلت های متنوع است که با لوبیا چشم بلبلی تهیه می شود. شما می توانید این کتلت را با نان یا برنج سرو کنید واگر رژیم هستید بدون نان و برنج میل کنید. همچنین می توانید این کتلت ها را در نان باگت قرار داده و خیار شور و باقی مواد یک ساندویچ را به آن اضافه کنید و یک ساندویچ خوشمزه و سالم داشته باشید. امروز در آشمزی طرز تهیه کتلت لوبیا چشم بلبلی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کتلت لوبیا چشم بلبلی

لوبیا چشم بلبلی1 پیمانه
سیب زمینی2 عدد متوسط
پیاز1 عدد
سیر1 حبه
آرد نخودچی50 گرم
جعفری خرد شده3 ق غذا خوری
پودر زیره1 ق چای خوری
گشنیز1 ق چای خوری
تخم مرغ1 عدد
گوشت چرخ کرده300 گرم
نمک، فلفل و زردچوبهبه میزان لازم

طرز تهیه کتلت لوبیا چشم بلبلی

مرحله اول: پخت و له کردن لوبیا چشم بلبلی

لوبیا را از شب قبل با مقداری آب خیس کنید سپس در هنگام پخت لوبیا را همراه مقدرای آب در یک قابیلمه بریزید و روی گاز قرار دهید تا بپزد. در اواسط پخت یک بار آب ان را عوض کنید تا خاصیت نفاخ بودن لوبیا چشم بلبلی از بین برود. لوبیا را بعد از پخت در میکسر بریزید یا با گوشکوب خوب له کنید.

مرحله دوم: پخت و پوره کردن سیب زمینی ها

سیب زمینی ها را همراه مقداری آب در قابلمه بریزید و روی گاز قرا دهید تا بپزد. بعد از پخت سیب زمینی ها را نیز له کنید تا پوره مانند شود. سیب زمینی و لوبیا را در یک کاسه بریزید و به آن ادویه و نمک را اضافه کنید.

مرحله سوم: ترکیب کردن مواد لازم

در ادامه آرد نخودچی را بیفزایید سپس جعفری را پاک کنید و با آب بشورید در ادامه با چاقو خرد کنید و به مواد اضافه کنید و با قاشق هم بزنید یا با دست مواد را خوب ورز دهید. سیر را پوست کنید و رنده کرده به مواد اضافه کنید سپس پودر زیره را نیز اضافه کنید.

مرحله چهارم: اضافه کردن گوشت چرخ کرده و تخم مرغ

در ادامه گوشت چرخ کرده و گشنیز پودر شده را اضافه کنید سپس تخم مرغ را در کاسه بشکنید و مواد را دوباره هم بزنید تا یکدست و ترکیب شوند. مواد تهیه شده را نیم ساعت در یخچال قرار دهید سس در تابه روغن بریزید و مانند کتلت در تابه سرخ کنید.

فوت و فن های طرز تهیه کتلت لوبیا چشم بلبلی

  1. برای تزیین این کوکو می توانید از سیب زمینی و خیار شور به همراه سبزیجات به عنوان دورچین استفاده کنید.
  2. برای اینکه کوکوی شما پفکی تر شود می توانید از مقدار خیلی کمی بکینگ پودر نیز در هنگام ترکیب کردن مواد استفاده کنید.
  3. امکان حذف زیره و گشنیز وجود دارد و می توانید در تهیه این کتلت از آن ها استفاده نکنید.

دسته بندی شده در: