رولت هندوانه ای یکی از انواع رولت ها است که به مناسبت شب یلدا می توانید آن را تهیه کنید. شکل این رولت شبیه به هندوانه می شود و بسیار متنوع و شیک است. تهیه این رولت در خانه شاید مشکل به نظر برسد اما با طی چند مرحله و رعایت نکات می توانید یک رولت خوشمزه در خانه تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تیهه رولت هندوانه ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه رولت هندوانه ای

سفیده تخم مرغ3 عدد
وانیل1/2 ق چای خوری
شکر5 ق غذا خوری یا 75 گرم
آرد سفید قنادی1/2 لیوان یا 75 گرم
بکینگ پودر1/2 ق چای خوری
رنگ خوراکی سبز و قرمزکمی
رنگ خوراکی ژله ای قرمزبه میزان لازم
خامه قنادیبه میزان دلخواه

طرز تهیه رولت هندوانه ای

مرحله اول: تهیه مواد مایع

تخم مرغ را بشکنید و سفیده را از زرده جدا کنید سپس سفیده را در یک کاسه بریزید و با دور تند همزن خوب هم بزنید. به زرده ها وانیل و شکر را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کرم رنگ و کشدار شود. در ادامه سفیده را در طی دو مرحله به زرده اضافه کنید و با قاشق یا لیسک به آرامی هم بزنید.

مرحله دوم: ترکیب کردن آرد با مواد تهیه شده

آرد را در یک کاسه بریزید و با بکینگ پودر ترکیب کنید سپس در طی چند مرحله در مواد ترکیب شده الک کنید و هم بزنید تا یکدست شوند. در ادامه مواد را به دو قسمت تقسیم کنید و به یک قسمت چند قطره رنگ خوراکی سبز و به دیگری قرمز اضلفه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: ریختن قسمت سبز پر رنگ در قیف

کمی از قسمت سبز رنگ را در یک کاسه دیگر بریزید و به آن دوباره مقداری رنگ سبز اضافه کنید تا سبز شما پر رنگ تر شود و آن را در یک قیف قنادی بریزید.

مرحله چهارم: پخت رولت در تابه

روی گاز یک شعله پخش کن قرار دهید و در تابه دو طرفه دو لایه کاغذ روغنی قرار دهید. صبر کنید تا کمی گرم شود سپس از مواد قرمز رنگ به اندازه نصف تابه در یک قسمت و از مواد سبز رنگ در قسمت دیگر استفاده کنید به مدت 5 دقیقه درب تابه را ببندید سپس دوباره درب آن را باز کنید و از مواد داخل قیف به صورت عمودی روی قسمت سبز رنگ خطوط ایجاد کنید همچنین می توانید با خلال دندان کمی آن را کشیده کنید.

مرحله پنجم: رول کردن کیک تهیه شده

به مدت 15 دقیقه صبر کنید تا رولت ها کاملا بپزد سپس از تابه خارج کنید و روی یک میز یک دستمال نمدار پهن کنید و روی آن کاغذ روغنی قرار دهید سپس کیک پخته شده را روی آن قرار دهید و مانند رولت آن را جمع کنید. در ادامه دستمال را نیز دور رولت بپیچید و آن را در فریزر قرار دهید.

مرحله ششم: خامه کشی رولت

خامه قنادی را با دور تند همزن هم بزنید تا فرم بگیرد سپس آن را به دو قسمت تقسیم کنید و به یکی رنگ خوراکی ژله ای قرمز رنگ اضافه کنید و هم بزنید. رولت را از فریزر خارج کنید و از خامه قرمز رنگ روی قسمت قرمز آن بمالید و خامه سفید را را نیز روی قسمت سبز رنگ با این تفاوت که به اندازه یک سانت از قسمت انتهایی سبز رنگ را خامه نکشید.

مرحله هفتم: قرار دادن رولت در یخچال و برش زدن آن

در این مرحله رولت را دوباره رول کنید و دور آن کاغذ روغنی بپیچید و آن را در فریزر به مدت 3 تا 4 ساعت قرار دهید سپس از یخچال خارج کرده و با چاقو مانند رولت های قنادی برش بزنید نوش جان.

فوت و فن های طرز رولت هندوانه ای

  1. برای تزیین روی رولت می توانید از شکلات اشکی نیز بعد از تهیه رولت استفاده کنید.
  2. قبل از شروع به تهیه رولت مواد را از قبل از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شود و بهتر با مواد دیگر ترکیب شوند.
  3. اگر تابه مربعی نداشتید می توانید آن را تهیه کنید و قسمت های اضافی را برش دهید تا مربعی مانند شود.
1/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: