شام شب یلدا یکی از رسپی های بسیار آسان و ساده برای تهیه یک غذای خوشمزه و یلدایی می باشد که می توانید در این شب مخصوص این شام را تهیه کنید و از خوردن آن در کنار خانواده لذت ببرید. اگر به دنبال این هستید که برای شب یلدا شام چی درست کنید این پست را دنبال را کنید و از آن برای تهیه شام یلدایی استفاده کنید و به همراه یک کته زعفرانی سرو کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه شام شب یلدا را می توانید مشاهده کنید.

مواد لازم برای تهیه شام شب یلدا

مرغ4 تکه
پیاز1 عدد
انار1 عدد
رب انار1 ق غذا خوری
رب گوجه1 ق غذا خوری
آب انار1 پیمانه
آلو5 الی 6 عدد
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه شام شب یلدا خوشمزه و ساده

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید یک انار را دان کنید و آن را کنار قرار دهید، سپس 3 عدد انار را برداشته و از وسط به دو نیم کنید و آب انار را بگیرید و یا می توانید با دست حسابی انار ها را فشار دهید و سوارخ کنید و آب انار طبیعی را بگیرید.

مرحله دوم: تفت دادن مواد

در ادامه باید به مرغ ها کمی نمک و فلفل سیاه و زردچوبه بزنید و به دلخواه 1 ایل 2 ق روغن زیتون اضافه کنید و هم بزنید تا مواد به خوبی یکدست شود و بعد داخل تابه کمی روغن ریخته و مرغ ها را داخل تابه سرخ کنید.

مرحله سوم: مخلوط کردن مواد

پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل همان تابه که مرغ را سرخ کردید بریزید و تفت دهید تا سبک شود و بعد رب را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود و بعد رب انار را اضافه کنید و بعد آب انار تازه را بیفراید و مرغ ها را داخل سس تهیه شده قرار دهید و زمانی که مرغ ها پخته شدند باید آلو و انار ار در قرار دهید و دیگر درب قابلمه را قرار ندهید زیرا دانه های انار سفید می شوند. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه شام مخصوص شب یلدا

  1. سعی کنید با حرارت کم بگذارید تا پخته شود و آب آن خشک نشود و اگر آب آن تمام شد کمی آب اضافه کنید.
  2. می توانید آلو ها را خیس کنید و بعد اضافه کنید.
  3. اگر رب انار شما ترش است کمی شکر نیز می توانید برای بالانس مزه ها استفاده کنید.
3.7/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: