باسلوق با نشاسته یکی از روش های بسیار ساده و سریع برای تهیه باسلوق می باشد که دیگر نیازی به ژلاتین و ژله و گلوکز ندارید خیلی راحت و ساده می باشد و شما می توانید با گردو تهیه کنید و بک دسر فوق العاده برای شب یلدا می باشد و تهیه این باسلوق نیاز به زمان و حوصله دارد تا بوی خامی نشاسته برطرف شود و خودش را بگیرد. حتما برای تهیه این باسلوق از نشاسته تازه استفاده کنید تا بوی ترشی نداشته باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه باسلوق با نشاسته گل را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه باسلوق با نشاسته گل

نشاسته گل1 پیمانه
شکر1 پیمانه
آب1.5 پیمانه
گلاب2 الی 4 ق غذا خوری
کره20 گرم
پودر نارگیل و گردوبه مقدار لازم

طرز تهیه باسلوق با نشاسته گل خوشمزه و ساده

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

در ابتدا باید نشاسته گل را با آب سرد مخلوط کنید و هم بزنید تا نشاسته گل داخل آب سرد خوب حل شود و برای اطمینان از این که دانه درشتی داخل آن نباشد از صافی رد کنید و داخل قابلمه بریزید.

مرحله دوم: افزودن شکر

در ادامه شکر و گلاب را اضافه کنید و هم بزنید تا کمی شکر حل شود و بعد کره ذوب شده را اضافه کنید و بعد روی حرارت قرار دهید و مداوم در این مرحله باید هم بزنید تا نشاسته خودش را بگیرد و بوی خامی آن گرفته شود و دقت کنید حرارت باید خیلی کم باشد و این مرحله ممکن است نیم ساعت طول بکشد.

مرحله سوم: تهیه باسلوق با نشاسته

در ادامه وقتی وسط قابلمه مواد جمع شد از روی حرارت بردارید و پودر نارگیل را داخل یک کاسه بریزید و دست های خود را چرب کنید از مواد مورد نظر بردارید و در دست گرد کنید و بعد داخل نارگیل بزنید و روی آن گردو قرار دهید و برای 1 ساعت در یخچال قرار دهید و بعد سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه باسلوق با نشاسته خوشمزه و ساده بدون ژلاتین و گلوکز

  1. اگر دوست دارید باسلوق شما سفت تر باشد کمی ژلاتین اضافه کنید.
  2. اگر حرارت بالا باشد زود سفت می شود ولی نشاسته پخته نمی شود و مزه خوبی ندارد.
  3. به دلخواه می توانید از کمی پودر هل و وانیل نیز استفاده کنید.
4.4/5 - (252 امتیاز)

دسته بندی شده در: