چیز کیک انار بی شک یکی از خوشمزه ترین و راحت چیز کیک ها می باشد که شما می توانید این چیز کیک خوشمزه یخچالی بدون فر را برای شب یلدا و مهمانی های خود تهیه کنید. چیز کیک های که بدون فر می باشند با پایه بیسکویت تهیه می شوند و شما می توانید به دلخواه از ساقه طلایی یا پتی بور ساده و کاکائویی استفاده کنید که این کاملا دلخواه است. امروز در آشمزی طرز تهیه چیز کیک انار شب یلدا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه چیز کیک انار یخچالی

کره125 گرم
بیسکویت250 گرم
شیر1/2 پیمانه
ژلاتین4 ق مربا خوری
وانیل1/2 ق چای خوری
پنیر خامه ای400 گرم
خامه 200 گرمی2 بسته
پودر قند3/4 پیمانه
ژله انار1 بسته
آب جوش1.5 پیمانه

طرز تهیه چیز کیک انار خوشمزه برای شب یلدا

مرحله اول: تهیه کراست بیسکویتی

ابتدا باید کراست بیسکویتی را تهیه کنید برای این کار بیسکویت مورد نظر را به همراه غذاساز یا میکسر خود پودر کنید و یا می توانید داخل نایلون ضخیم ریخته و با گوشتکوب دستی بکوید تا پودر شود و بعد با کره ذوب شده مخلوط کنید و هم بزنید و داخل قالب مورد نظر را نایلون انداخته و مواد را داخل قالب ریخته و با پشت لیوان یا گوشتکوب دستی فشار دهید تا منسجم شود و بعد داخل یخچال قرار دهید.

مرحله دوم: تهیه کراست پنیری

در ادامه باید ژلاتین را روی شیر سرد بریزید و صبر کنید تا اسنفجی شود و بعد بن ماری کنید. پنیر خامه ای و خامه و پودر قند را با همزن برقی بزنید تا مخلوط و یکدست شود و بعد ژلاتین خنک شده را اضافه کنید و هم بزنید و قالب را از یخچال خارج کنید روی کراست بیسکویتی بریزید و در یخچال قرار دهید تا بسته شود.

مرحله سوم: تهیه چیز کیک انار

در ادامه باید ژله انار را به همراه آب جوش مخلوط کنید و هم بزنید و بن ماری کنید و چند دقیقه در یخچال قرار دهید تا کمی خنک شود و مانند سفیده تخم مرغ شود و بعد روی لایه پنیری بریزید و قالب را برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرید و یا می توانید مقداری دانه انار ریخته و نیمی از ژله را بریزید و بعد از این که ژله کمی گرفته مابقی ژله را بریزید و یک ربع مانده به سرو در دمای محیط قرار دهید و بعد از قالب خارج کنید و برش بزنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه چیز کیک انار خوشمزه و ساده برای شب یلدا

  1. برای خارج کردن از قالب ابتدا با کارد نوک تیز دور تا دور چیزکیک رو آزاد و بعد کمربند قالب رو باز کنید.
  2. از پنیر خامه ای کم نمک استفاده کنید.
  3. اگر طعم کره را دوست ندارید از مارگارین استفاده کنید.
3.4/5 - (13 امتیاز)

دسته بندی شده در: