کیک انار یکی از کیک های بسیار خوشمزه و شیک می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد و با دانه های انار تهیه می شود و شما می توانید این کیک را برای شب یلدا در خانه تهیه کنید و یک کیک بی نظیر خانگی داشته باشید. شما می توانید این کیک خوشمزه را برای شب یلدا تهیه کنید و با سس انار یا دانه های انار تزیین و سرو کنید. بافت این کیک بسیار نرم و پنبه ای می باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک انار خانگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کیک انار با دانه های انار

تخم مرغ3 عدد
روغن مایع1/3 پیمانه
شکر1/2 پیمانه
آرد130 گرم
بیکینگ پودر1 ق چای خوری
وانیل1/4 ق چای خوری
انار دان شده1/2 پیمانه

طرز تهیه کیک انار در خانه برای شب یلدا

مرحله اول: جدا سازی زرده و سفیده

ابتدا باید زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید. زرده تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر داخل یک کاسه بریزید و با همزن برقی بزنید تا سبک و کرمی رنگ شودو بعد روغن مایع را اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله دوم: هم زدن سفیده

سفیده تخم مرغ را با همزن برقی بزنید تا کف کند و بعد کم کم به صورت فرک گرفته در بیارید و باید زمانی که شما ظرف را برعکس کنید از ظرف بیرون نریزید و بعد به زرده اضافه کنید و با لیسک مواد را هم بزنید.

مرحله سوم: افزودن آرد

در ادامه باید آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و هم بزنید و به مواد اضافه کنید و با لیسک هم بزنید تا مواد یکدست شود و در انتها دانه های انار را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد به خوبی ترکیب شوند.

مرحله چهارم: پخت کیک انار

در ادامه باید قالب را چرب کنید و از مواد کیک داخل آن بریزید و سه بار به سطح بکوبید و در فر از قبل گرم شده به مدت 40 دقیقه با دمای 180 قرار دهید تا کیک پخته شود و بعد از خارج کردن از فر باید 10 دقیقه صبر کنید و بعد از قالب خارج کنید و به همراه دانه های انار سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کیک انار شب یلدا

  1. از آرد سفید قنادی استفاده کنید.
  2. برای پخت در فر برقی باید دمای 160 تنظیم کنید.
  3. برای تست از وسط کیک با خلال دندان استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: