دسر خرمالو یکی از دسر های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که می توانید با میوه خرمالو این دسر را تهیه کنید و با افزودن ژلاتین می توانید این دسر خوشمزه را به صورت قالبی تهیه کنید. شما می توانید از انواع قالب ها برای این دسر استفاده کنید، قالب پلاستیکی بهترین گزینه برای تهیه این دسر ها می باشد. بافت این دسر بسیار نرم و لطیف است. امروز در آشمزی طرز تهیه دسر خرمالو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه دسر خرمالو

خرمالو4 عدد
شیر سرد1/2 پیمانه
پودر ژلاتین2 ق غذا خوری
شکر3 ق غذا خوری
وانیلنوک ق چای خوری
خامه صبحانه2 ق غذا خوری

طرز تهیه دسر خرمالو خوشمزه و قالبی

مرحله اول: آماده سازی خرمالو

خرمالو ها را بشورید و از وسط به دو نیم کنید و با کمک قاشق داخل خرمالو را خالی کنید و یا می توانید با چاقو پوست نازک خرمالو را بگیرید و بهتر است از خرمالو رسیده استفاده کنید تا مزه گس نداشته باشد.

مرحله دوم: بن ماری کردن ژلاتین

ژلاتین را روی شیر سرد بریزید و صبر کنید تا اسفنجی شود و بعد روی حرارت کتری قرار دهید تا بن ماری شود و ذرات ژلاتین کاملا داخل شیر حل شود و صبر کنید تا در دمای محیط کمی از حرارت بیفتد.

مرحله سوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه باید خرمالو و شکر و وانیل و ژلاتین حل شده و خامه را داخل میکسر یا مخلوط کن بریزید و هم بزنید تا مواد یکدست شود.

مرحله چهارم: تهیه دسر خرمالو

قالب نیاز به چرب کردن ندارد و مواد دسر را داخل آن بریزید و برای 4 الی 5 ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش بگیرد و بعد دور تا دور تا قالب آزاد کنید و داخل دیس مورد نظر برگردانید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه دسر خرمالو مخصوص شب یلدا

  1. این دسر به علت داشتن خامه خیلی راحت از قالب جدا می شود.
  2. میزان شکر بستگی به شیرینی خرمالو دارد و شما می توانید میزان شکر را می توانید تغییر دهید.
  3. سعی کنید از خرمالو های پر رنگ و شیرین استفاده کنید.
  4. خرمالو ها را حسابی پوره کنید تا بافت دسر لطیف شود.
1.7/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: