مارشمالو با ژله یکی از دسر های بسیار خوشمزه است که می توانید برای مهمانی و دورهمی های به خصوص شب یلدا با دو رنگ ژله تهیه کنید و روی هم مواد را بریزید و بگذارید تا یک مارشمالو دو رنگ خوشمزه و یلدایی داشته باشید و می توانید به دلخواه با شکلات اشکی مواد را تزیین کنید. مارشمالو از ژله تهیه می شود و و بافت بسیار نرم و کشداری دارد و گزینه خوبی برای یک میان وعده سالم برای بچه ها می باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه مارشمالو با ژله را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه مارشمالو با ژله

پودر ژله قرمز و سبز1 بسته از هر کدام
شکر1 ق غذا خوری برای هر بسته
آب1/2 پیمانه برای هر بسته
پودر نارگیلبه مقدار لازم
شکلات اشکیبرای تزیین

طرز تهیه مارشمالو با ژله

مرحله اول: بن ماری کردن ژله قرمز

ابتدا باید ژله قرمز رنگ می توانید از طعم توت فرنگی استفاده کنید را داخل یک کاسه بریزید و به آن 1 ق شکر و آب را اضافه کنید و هم بزنید و روی بخار کتری قرار دهید و هم بزنید و تا بن ماری شود و یا می توانید برای 1 دقیقه در ماکروفر قرار دهید. سپس مواد را با کمک همزن برقی به قدری بزنید تا حالت مایع در بیاد و مواد قوام بیاید و به راحتی از همزن نریزید.

مرحله دوم: تهیه لایه اول

وقتی مواد به این غلظت رسید باید یک ظرف پلاستیک یا پیرکس مستطیل یا مربع را بردارید و کف آن پودر نارگیل بریزید و رنگ قرمز را روی آن بریزید و سریع انجام دهید و بعد برای نیم ساعت در یخچال قرار دهید.

مرحله سوم: تهیه رنگ سبز

در ادامه باید رنگ سبز را با 1 ق شکر و آب جوش مخلوط کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود و بعد بن ماری کنید و مانند مرحله قبل خوب با همزن بزنید تا فرم بگیرد و بعد قالب را از بخچال خارج کنید و رنگ سبز را بریزید و روی مواد را پودر نارگیل اضافه بپاشید.

مرحله چهارم: تهیه مارشمالو با ژله

بعد از 2 ساعت که مارشمالو خودش را گرفت باید دور تا دور ظرف را با چاقو آزاد کنید و روی دیس برگردانید و به شکل دلخواه برش بزنید و با شکلات اشکی تزیین و سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه مارشمالو یلدایی به شکل هندوانه

  1. مواد مارشمالو را به علت سردی هوای سریع داخل ظرف بریزید تا خودش را نگیرد.
  2. می توانید برای این که رنگ مارشمالو شما پر رنگ باشد از کمی رنگ خوراکی استافده کنید.
  3. بافت ژله زمانی که با همزن می زنید کاملا خامه ای باشد.
3.3/5 - (14 امتیاز)

دسته بندی شده در: