ژله هندوانه ای مثلثی یکی از روش های بسیار خوب برای تهیه یک ژله شیک مخصوص شب یلدا می باشد که شما می توانید از یک قالب ناودونی پلاستیکی یا که ارزان قیمت می باشد استفاده کنید و این ژله راحت را تهیه کنید و در انتها با شکلات چیپسی تزیین کنید و برای شب یلدا سرو کنید. شما می توانید به دلخواه ژله ها را با کمی بستنی یا شیر مخلوط کنید و یا می توانید به صورت ساده تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه ژله هندوانه ای مثلثی با شکلات چیپسی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ژله هندوانه ای شب یلدا

ژله قرمز2 بسته
آب جوشبرای هر بسته 1 پیمانه
شیر1/2 پیمانه
ژله سبز1 بسته
ژله آلوورا1 بسته

طرز تهیه ژله هندوانه مثلثی با شکلات چیپسی

مرحله اول: آماده سازی رنگ قرمز

ابتدا باید ژله قرمز را که می توانید از هر طعمی که دوست دارید را داخل یک کاسه بریزید و به آن 1.5 پیمانه آبجوش اضافه کنید و هم بزنید تا ژله حل شود و بعد بن ماری کنید و صبر کنید تا ذرات ژله کاملا حل شود و بعد از این که سرد شد باید 1/2 پیمانه شیر هم دمای محیط اضافه کنید و هم بزنید و داخل قالب چرب شده ناودونی بریزید و در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. شما می توانید شیر را حذف کنید و 2 پیمانه آب جوش اضافه کنید تا ژله شفاف باشد.

مرحله دوم: رنگ سفید

در ادامه ژله آلوورا را با 1 لیوان آب جوش مخلوط کنید و روی حرارت کتری قرار دهید و بن ماری کنید و بعد از این که سرد شد باید شیر را اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط شود و بعد قالب را خارج کنید و ژله زیری باید چسبناک باشد و لایه سفید رنگ را بریزید و مجدد در یخچال قرار دهید.

مرحله سوم: تهیه ژله هندوانه ای

در ادامه باید رنگ سبز را با 1 لیوان آب جوش مخلوط کنید و هم بزنید و بعد از بن ماری کردن و سرد شدن 1/2 پیمانه شیر اضافه کنید و روی لایه قبلی ریخته و برای چند ساعت ژله را در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و بعد دور تا دور قالب را آزاد کنید و روی دیس برگردانید و با شکلات چیپسی تزیین و سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه ژله هندوانه ای خوشمزه با شکلات چیپسی

  1. می توانید از بستنی به جای شیر استفاده کنید.
  2. می توانید برای بن ماری کردن ژله از ماکروفر استفاده کنید و برای 1 دقیقه زمان دهید تا بن ماری شود.
  3. اگر دوست دارید رنگ ژله شما بیشتر باشد از کمی رنگ خوراکی استفاده کنید.
3.1/5 - (40 امتیاز)

دسته بندی شده در: