سوپ گل کلم یکی از سوپ های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که به صورت رژیمی قرار است این سوپ را به شما یاد دهیم یعنی همه مواد گریل می شود و با گوشتکوب برقی میکس می شود و یا می توانید از مخلوط کنید برای میکس کردن سوپ استفاده کنید. در تهیه این سوپ از خامه یا شیر و مرغ استفاده نمی شود و خیلی ساده و راحت می توانید از خواص خوب گل کلم نیز بهرمند شوید. گل کلم مواد مغذی زیادی در خود جای داده است و علی رفم ویتامین بالا کالری خیلی کمی دارد. امروز در آشمزی طرز تهیه سوپ گل کلم رژیمی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه سوپ گل کلم

گل کلم کوچک1 عدد
سیر6 حبه
پیاز2 عدد
روغن زیتون2 ق غذا خوری
عصاره گوشت و مرغ1 عدد
نمک، فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه سوپ گل کلم رژیمی بدون مرغ و خامه

مرحله اول: آماده سازی گل کلم

ابتدا باید گل کلم را خرد کنید و داخل یک لگن آب بریزید و چندین بار بشورید تا گل و لای کاملا خارج و تمیز شود و بعد داخل آبکش قرار دهید و بگذارید تا گل کلم خشک شود.

مرحله دوم: گریل کردن مواد

داخل گل کلم را به همراه سیر با پوست و پیاز پوست شده و خرد شده داخل سینی مخصوص فر قرار دهید و روی آن روغن زیتون و نمک و فلفل سیاه بپاشید و در فر از قبل گرم شده به مدت 40 دقیقه با دمای 180 بگذارید تا مواد پخته و نرم شود.

مرحله سوم: میکس کردن مواد

در ادامه باید عصاره مرغ را به همراه 2 لیوان آب جوش مخلوط کنید و داخل قابلمه بریزید و یا می توانید از آب مرغ نیز استفاده کنید و بعد سیر ها را پوست بگیرید و به همراه گل کلم و پیاز ها گریل شده به عصاره اضافه کنید.

مرحله چهارم: پخت سوپ

در ادامه باید مواد را با کمک گوشتکوب برقی میکس کنید و یا داخل مخلوط کنید و میکسر بریزید تا مواد حسابی پوره شود و بعد داخل قابلمه برگردانید و بگذارید تا چند قل بزند و غلیظ تر شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه سوپ گل کلم خوشمزه و ساده

  1. اگر فر ندارید می توانید در توستر یا سولاردم نیز این کار را انجام دهید و اگر هیچکدام را نداشتید مواد را داخل قابلمه بریزید و بعد از پخت میکس کنید و یا به صورت ریز خرد کنید.
  2. می توانید برای لعاب بیشتر از کمی سیب زمینی استفاده کنید.
  3. فرقی ندارد از عصاره مرغ یا گوشت استفاده می کنید.
  4. برای تزیین می توانید کمی جعفری روی سوپ بریزید.

دسته بندی شده در: