مسقطی انار یکی از تنقلات بسیار خوشمزه برای شب یلدا می باشد که با آب انار تهیه می شود و خیلی ساده و راحت است و با نشاسته تهیه می شود و شما می توانید این مسقطی را به راحتی در خانه تهیه کنید. در تهیه مسقطی باید کیم صبر و حوصله داشته باشید تا بوی خامی نشاسته از بین برود. شما می توانید مسقطی را داخل یک قالب سیلیکونی بریزید و یا می توانید همه مواد را داخل قالب بریزید و بعد از گرفتن به اندازه دلخواه برش بزنید. امروز در آشمزی طرز تهیه مسقطی انار و کشدار را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه مسقطی انار

آب انار2 پیمانه
گلاب3 ق غذا خوری
شکر4 الی 5 ق غذا خوری
نشاسته4 ق غذا خوری
کره1 ق غذا خوری

طرز تهیه مسقطی انار خوشمزه و ساده

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا برای تهیه این مسقطی نیاز به آب انار دارید که که می توانید خودتان در منزل آب انار طبیعی تهیه کنید و از وسط به دو نیم کنید و به کمک آبمیوه گیر دستی آب انار تهیه کنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه 1 لیوان آب انار را با نشاسته در ظرفی ریخته و هم بزنید تا کاملا حل شود و صاف یکدست شود. اگر نشد از صافی رد کنید و شکر و مابقی آب انار را افزوده و هم بزنید و مواد را داخل قابلمه بریزید.

مرحله سوم: پخت مواد

روی حرارت ملایم قرار دهید و مداوم هم بزنید و غلیظ شده و به غلظت فرنی رسید. کره و گلاب را اضافه کنید و هم بزنید تا غلیظ و شفاف شود از روی حرارت بردارید و اجازه دهید تا از حرارت بیفتد.

مرحله چهارم: تهیه مسقطی انار

قالب چرب کرده و مایه را داخل قالب بریزید و برای 3 الی 4 ساعت در یخچال قرار دهید تا بسته شود و بعد به راحتی از قالب خارج کنید. می توانید مواد را داخل پیرکس بریزید و بعد به اندازه دلخواه برش بزنید و یا کاتر بزنید. نوش جان

نکات کلیدی تهیه مسقطی انار خوشمزه و شیک

  1. اگر مسقطی را مداوم هم نزنید و تکه تکه شده و یکدست نخواهد شد.
  2. شکر این مسقطی به میزان ترشی آب انار بستگی دارد.
  3. می توانید از نشاسته گل و ذرت استفاده کنید.
  4. می توانید مسقطی داخل پودر قند یا نارگیل بغلطانید.

2/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: