طرز تهیه باسلوق لوله ای خوشمزه و ساده و مغزدار با طعم و مزه عالی برای شب یلدا

0
طرز تهیه باسلوق لوله ای

باسلوق لوله ای یکی از روش های تهیه باسلوق می باشد که به صورت لوله ای پیچیده می شود و شما می توانید این باسلوق خوشمزه را برای شب یلدا و مهمانی های خود تهیه کنید. باسلوق از نشاسته تهیه می شود با نشاسته این تنقلات خوشمزه ایرانی را به راحتی در خانه تهیه کنید. برای پخت باسلوق لوله ای باید کمی حوصله به خرج دهید و آن را به آرامی هم بزنید تا بوی خامی نشاسته از بین برود. امروز در آشمزی طرز تهیه باسلوق لوله ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه باسلوق لوله ای خوشمزه و مغزدار

نشاسته۱/۲ پیمانه
شکر۱ پیمانه
جوهر لیمونوک ق مربا خوری
آب۱٫۵ پیمانه
وانیلنوک ق مربا خوری
کره۱۰ گرم
زعفران دم شده۲ ق غذا خوری
گلاب۱/۴ پیمانه

طرز تهیه باسلوق لوله ای خوشمزه و ساده

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا باید نشاسته را با ۱/۲ پیمانه آب سرد مخلوط کنید و هم بزنید و صبر کنید تا همه ذارت نشاسته حل شود و بهتر است برای این که تیکه های درشت نشاسته که حل نشده است یک بار از صافی رد کنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن آب و شکر

در ادامه باید آب و شکر را به همراه جوهر لیمو و زعفران دم کرده غلیظ و نشاسته داخل یک قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید و صبر کنید تا به جوش بیاید و زمانی که شکر حل شد باید مخلوط نشاسته مرحله قبل را اضافه کنید.

مرحله سوم: پخت باسلوق

در ادامه باید مواد را روی حرارت کم به مدت ۴۵ دقیقه خوب هم بزنید تا خوب غلیظ شود و بوی خامی نشاسته گرفته شود و مواد وسط قابلمه حمع شود و در انتها وانیل و کره را نیز اضافه کنید و هم بزنید تا مواد مجدد غلیظ شوند.

مرحله چهارم: تهیه باسلوق لوله ای

در ادامه روی یک کیسه فریزر پودر نارگیل بپاشید و مواد را داخل قیف بریزید و یک ردیف پایپ کنید و روی آن گردو قرار دهید و مجدد از مواد باسلوق روی گردو بریزید و با کمک نایلون باسلوق را خوب گرد کنید و داخل نایلون برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و بعد برش بزنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه باسلوق لوله ای

  1. می توانید به مواد رنگ خوراکی نیز اضافه کنید و در رنگ های مختلف این باسلوق را تهیه کنید.
  2. حرارت باید کم باشد تا بوی خامی نشاسته گرفته شود.
  3. میزان شکر سلیقه ای است ولی این میزان شیرینی متوسطی دارد و دل را نمی زند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید