سالاد سبزیجات یک میان وعده و یا پیش غذای بسیار مفید و کم کالری می باشد که برای سلامت بدن نیاز است. این سالاد خوشمزه و سالم در کنار سسی بسیار خوشمزه و کم کالری سرو می شود البته می توانید با سس های پر کاری هم مصرف کنید. امروز قصد داریم تا طرز تهیه سالاد سبزیجات ساده ساده و مجلسی و رژیمی با نان تست و گردو را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه سالاد سبزیجات ساده:

خیار1 عدد
گوجه فرنگی1 عدد
پیاز قرمز1 عدد
نان تست1 عدد
هویج1 عدد
کاهو120 گرم
نمک، فلفلبه میزان لازم
روغن زیتون1 قاشق غذا خوری
آبلیمو1 قاشق غذا خوری
مغز گردوبه میزان دلخواه

طرز تهیه سالاد سبزیجات مجلسی و رژیمی با نان تست:

مرحله اول آماده سازی کاهو:

کاهو ها را برگ برگ کرده و داخل کاسه آب و کمی نمک شناور می کنیم بعد از چند دقیقه آب کاهو را عوض کرده و شروع به شستن دانه به دانه کاهو ها می کنیم و شیار وسط برگ را کاملا می شوییم و داخل یک آبکش قرار می دهیم. بعد از اینکه آب اضافی کاهو گرفته شد برگ های کاهو را روی دستمالی نخی می چینیم و زمان می دهیم تا رطوبت اضافی کاهو ها گرفته شود.

مرحله دوم آماده سازی سس سالاد:

کاسه ای کوچک برمی داریم و داخل آن نمک، فلفل، آبلیمو و روغن زیتون را ریخته و کاملا مخلوط می کنیم تا یکدست شده و سس سالاد ما آماده شود.

مرحله سوم آماده سازی سالاد:

خیار و هویج را پوست گرفته و با یک چاقوی تیز به حلقه های باریکی برش می دهیم و آماده می گذاریم. گوجه را هم ورقه های نازکی کرده و در ظرف دیگری آماده می گذاریم.

مرحله چهارم تهیه سالاد سبزیجات ساده:

کاهو های آماده شده را به تقریبا 1 سانتی متری برش می دهیم و داخل کاسه مناسبی می ریزیم سپس خیار، گوجه و هویج را به آن می افزاییم و در نهایت سس آماده شده را افزوده و مخلوط می کنیم تا سس به تمام قسمت های سالاد برسد و طعم دار شود.

مرحله پنجم آماده سازی نان تست و سرو سالاد:

نان تست را برش های مکعبی بزنید و داخل کمی روغن زیتون تفت کوچکی بدهید. حالا سالاد را در ظرف زیبایی ریخته و با تکه نان های آماده شده و مغز گردو تزیین و نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه سالاد سبزیجات ساده:

  1. بهتر است برای تهیه سالاد از گوجه کمی سفت و خیار محلی استفاده کنید.
  2. می توانید از مغز تخمه آفتابگردان و یا کنجد روی سالاد استفاده کنید.
  3. در صورت تمایل می توانید از 1 قاشق غذا خوری ماست چکیده هم در تهیه سس استفاده کنید.
  4. کاهو های اضافی را داخل کیسه ای نخی گذاشته و در یخچال نگهداری کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: