سوپ کدو حلوایی یکی از سوپ های مخصوص فصل سرما به حساب می آید چون کدو حلوایی در تمام فصول سال وجود ندارد و به دلیل خواص زیاد کدو حلوایی که به درمان خیلی از بیماری ها کمک می کند بهتر است در فصل سرما از خواص آن بهرمند شویم. سوپ کدو حلوایی با حالت پوره ای تهیه می شود و بسیار زیبا و مجلسی می باشد. امروز قصد داریم تا طرز تهیه سوپ کدو حلوایی ساده و مجلسی با ساقه کرفس و خامه را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه سوپ کدو حلوایی ساده:

کدو حلوایی500 گرم
پیاز بزرگ1 عدد
آب مرغ2 لیوان
سیب زمینی2 عدد
هویج متوسط2 عدد
ساقه کرفس100 گرم
خامه50 گرم
نمک، فلفل و زردچوبهبه میزان لازم
روغنکمی
جعفری و لیموترشبه میزان لازم

طرز تهیه سوپ کدو حلوایی مجلسی با کرفس و خامه:

مرحله اول آماده سازی مواد اولیه:

برای تهیه سوپ کدو حلوایی ابتدا پیاز را پوست گرفته و نگینی خرد می کنیم. کدو حلوایی، هویج و سیب زمینی را پوست گرفته و به همراه کرفس نگینی می کنیم.

مرحله دوم تهیه سوپ کدو حلوایی:

قابلمه مناسبی را روی حرارت قرار داده و داخل آن کمی روغن می ریزیم سپس پیاز را داخل قابلمه ریخته و کمی تفت می دهیم تا سبک شود بعد کمی نمک، فلفل و زردچوبه به آن می افزاییم.

مرحله سوم افزودن سبزیجات:

در این مرحله سیب زمینی، هویج، کرفس و کدو حلوایی را هم به پیاز می افزاییم و تفت کوچکی می دهیم بعد آب مرغ را افزوده درب قابلمه را می بندیم و زمان می دهیم تا همه مواد کاملا نرم و مغز پخت شوند.

مرحله چهارم پوره کردن سوپ:

زمانیکه تمام سبزیجات کاملا نرم شدند و به میزان 1 لیوان از عصاره مرغ باقی ماند سوپ ما آماده است حالا سوپ را با مخلوط کن و یا گوشت کوب برقی پوره می کنیم.

مرحله پنجم سرو سوپ کدو حلوایی:

نمک سوپ کدو حلوایی را اندازه کرده و آن را داخل ظرف زیبایی ریخته و با خامه و جعفری خرد شده روی آن را تزیین و در کنار لیموترش تازه سرو و نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه سوپ کدو حلوایی:

  1. می توانید از عصاره قلم یا گوشت هم در این سوپ استفاده کنید.
  2. می توانید 100 گرم تره فرنگی را جایگزین کرفس کنید.
  3. می توانید در این سوپ شیر را جایگزین عصاره مرغ کنید.
  4. از ادویه های مطابق با ذائقه تان می توانید در این سوپ استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: