آش شلغم یکی از آش های بسیار خوشمزه و ساده است و شما می توانید این آش خوشمزه را برای زمستان همزمان با رسیدن شلغم می توانید تهیه کنید و برای تقویت سیستم ایمنی بدن گزینه بسیار خوبی می باشد. اگر دچار سرماخوردگی و کرونا هستید حتما این آش را تهیه کنید و برای سرو از پیاز داغ و سیرداغ را حذف کنید و به صورت ساده تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه آش شلغم برای سرماخوردگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه آش شلغم ساده و خوشمزه

عدس1 پیمانه
بلغور گندم1 پیمانه
برنج1 پیمانه
پیاز داغ3 عدد
سبزی آش1 کیلوگرم
شلغم4 عدد
کشک2 ق غذا خوری
نمک، زردچوبهبه مقدار لازم
سیر داغ و نعنا داغبه مقدار لازم

طرز تهیه آش شلغم به روش شیرازی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید برنج، عدس و بلغور را تمیز کنید و برای 1 ساعت خیس کنید. در ادامه پیاز ها را پوست بگیرید و به صورت خلالی خرد کنید و داخل قابلمه کمی روغن ریخته و پیاز را اضافه کنید و کمی تفت دهید تا سبک و شیشه ای شود و بعد زردچوبه اضافه کنید.

مرحله دوم: پخت مواد

در ادامه باید عدس و برنج و بلغور را اضافه کنید و هم بزنید و بعد روی مواد آب جوش بریزید و حرارت را زیاد کنید و بگذارید تا به جوش بیاید و درب قابلمه را قرار دهید و برای 1 ساعت بگذارید تا مواد پخته شود.

مرحله سوم: افزودن شلغم

در ادامه شلغم را بشورید و به اندازه دلخواه خرد کنید و به همراه سبزی آش خرد شده به مواد اضافه کنید و هم بزنید و درب قابلمه را قرار دهید تا مجدد مواد پخته و شلغم نرم شود.

مرحله چهارم: تهیه آش شلغم

به دلخواه می توانید داخل یک تابه دیگر سیر داغ تهیه کنید و در انتها نعنا داغ را نیز اضافه کنید و به آش اضافه کنید و کمی نمک اضافه کنید و زمانی که آش جا افتاده شد از روی حررات بردارید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه آش شلغم خوشمزه بدون گوشت

  1. به دلخواه می توانید به مواد گوشت قلقلی نیز اضافه کنید.
  2. مقدار شلغم بستگی به تعداد نفرات دارد و می توانید به دلخواه کم و زیاد کنید.
  3. اگر برای مریض این آش را تهیه می کنید بهتر است پیاز و سیر داغ را حذف کنید و به صورت ساده تهیه کنید.
  4. می توانید برای خوشمزه تر شدن آش از کمی عصاره گوشت استفاده کنید.
4.4/5 - (17 امتیاز)

دسته بندی شده در: