کوفته کباب ترکی از دسته غذاهای ملل و اصالتا غذای کشور ترکیه می باشد که از گروه غذاهای سریع و مقوی و جزو غذاهای خیابانی ترکیه به حساب می آید. اکثرا در کشور ترکیه این غذا را روی ذغال طبخ می کنند و به همراه سسی از گوجه با نان و ماست سرو می شود. این غذا را در صورت امکان با گوشت تازه طبخ کنید. امروز برای یاد گرفتن کوفته کباب ترکی جذاب با آشمزی همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه کوفته کباب ترکی

گوشت400 گرم
پیازا عدد
فلفل، زردچوبه، فلفل سیاه، پودر زیرهاز هر کدام 1 قاشق چایخوری
نمک، روغنبه میزان لازم
جعفری ساطوری شده50 گرم
نعنا خورد شده20 گرم
پودر نان یا آرد سوخاری در صورت لزومبه میزان لازم
سیر له شده3 حبه

دستور پخت کوفته کباب ترکی

مرحله اول آماده سازی مواد:

برای این منظور سیر را با نمک داخل هاون می کوبیم یا سیر را با رنده ریز رنده می کنیم و یا در نهایت از حریره سیر آماده استفاده کنید.

پیاز را رنده ریز می کنیم و آب آن را جدا کرده و آماده می گذاریم. نعنا و جعفری را جداگانه بعد از شستن ریز ریز خرد می کنیم.

مرحله دوم آماده سازی مواد کوفته کباب:

در این مرحله گوشت را به ظرف مناسبی انتقال می دهیم و نوبت پیاز، سیر، ادویه ها، نمک، نعنا و نیمی از جعفری را به مواد اضافه می کنیم.

حالا با دست یا یک وسیله مناسب تا جایی گوشت را ورز می دهیم تا کلیه مواد به خورد هم بروند و بافتی چسبنده مانند مواد کباب کوبیده به خود بگیرند. در این مرحله در صورت شل بودن مواد کمی از آرد سوخاری استفاده کنید تا مواد به بافت مورد نظر برسد.

مرحله سوم طبخ کوفته کباب ترکی :

برای طبخ کوفته کباب می توانیم به دو روش عمل کنیم:

روش اول کوفته ها را به قسمت های مساوی تقسیم کنید. برای این مقدار از مواد معمولا ده عدد کوفته کباب متوسط داریم. این مواد را روی به شکل بیضی حالت دهید و روی سیخ بزنید اگر سیخ فلزی بود روی منقل با حرارت ملایم به مدت 10دقیقه بپزید.

روش دوم که برای طبخ در منزل مناسب تر است به این شکل عمل می کنیم که بعد از تقسیم کردن گوشت آنها را به شکل گلوله هایی به شکل گردو درمی آوریم و در تابه ای که در آن روغن ریخته ایم می گذاریم بعد از اینکه کلیه کوفته ها آماده شدند درب تابه را گذاشته و به مدت 30 دقیقه با حرارت کم می گذاریم تا بپزد بعد از طی این زمان درب تابه را برداشته و اجازه می دهیم کمی کوفته ها سرخ هم بشوند از تابه خارج کرده با باقی مانده جعفری تزیین می کنیم و و با نان تازه سرو می کنیم. نوش جان

کوفته کباب ترکی

نکات مهم و فوت و فن های کوفته کباب ترکی

1.در صورتی که با طعم روغن زیتون مشکلی ندارید از روغن زیتون برای طبخ کوفته کباب ها استفاده کنید.

2.برای طعم بهتر کوفته کباب ها می توانید از فلفل هالوپینو خیلی ریز خورد شده در مواد استفاده کنید که طعم بسیار لذیذی در کنار گوشت دارد.

3. برای سرو در کنار برنج بهتر است از یک سس آماده شده از مخلوط رب و ادویه در کنار کوفته ها استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: