شیرینی گل رز علاوه بر اینکه خوشمزه است از مراحل کار بقدری لذت می برید که لذت آن را دو چندان می کند. در این شیرینی از سیب استفاده شده که دارای خواصی زیادی از جمله: آنتی اکسیدان، پوست آن دارای فیبر، خاصیت ضد سرطانی و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن می باشد. برای یاد گرفتن شیرینی گل روز با سیب، این شیرینی زیبا و خوشمزه با آشمزی همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه شیرینی گل روز با سیب

روغن مایعیک دوم پیمانه
شیر ولرمیک دوم پیمانه
خمیرمایه1 ق س
شکر1 ق چ + یک سوم پیمانه
آب ولرمیک دوم پیمانه
تخم مرغ1 عدد
زرده تخم مرغ1 عدد
زعفران (دمکرده)1 ق
اب جوش1 پیمانه
سیب قرمز (با پوست ورقه شده)2 عدد

طرز تهیه شیرینی گل رز با سیب

مرحله اول آماده سازی مخمر:

خمیر مایع، شکر و آب ولرم را داخل کاسه ای ریخته و با هم مخلوط میکنیم. سپس روی آن را پوشانده و در دمای آشپزخانه می گذاریم تا خمیر مایع پف کند.

مرحله دوم آماده سازی خمیر:

تخم مرغ، روغن مایع و شیر را داخل ظرف بزرگی مخلوط میکنیم. حالا خمیر مایه را افزوده و همینطور آرد را با مواد مخلوط می کنیم تا خمیری یکدست حاصل شود بعد روی خمیر را میپوشانیم و به مدت 60 دقیقه استراحت می دهیم.

مرحله سوم آماده سازی سیب:

سیب های برش خورده را داخل آب جوش به مدت ده دقیقه قرار می دهیم تا کمی نرم و انعطاف پذیر شوند.

مرحله چهارم درست کردن گل زیبا:

با استفاده از وردنه ای خمیر آماده شده را روی سطح صافی به ضخامت 4 میلی متر پهن کرده و به شکل مستطیلی نازک به عرض 6 سانتی متر درمی آوریم با استفاده از قلم مویی روی هر برش مقداری زرده تخم مرغ و زعفران با استفاده از قلموی شیرینی پزی میزنیم.

سیب را از جهت پوست قرمز روی خمیر بچینید، به طوری کمی بیرون تر از خمیر قرار گیرد و مقداری از هر برش سیب روی دیگری باشد. بعد خمیر را تا میزنیم تا خمیر روی سطح سیب را بگیرد فقط پوست قرمز بیرون باشد .حالا از مخلوط تخم مرغ و زعفران روی کار می زنیم و از یک سمت شروع به رول کردن کار می کنیم.

رول را داخل قالب مافین قرار داده و قالب را در فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتی گراد گرم شده، حدود 20 دقیقه می پزیم.

نکات مهم و فوت و فن های تهیه شیرینی گل رز با سیب

  1. برای تزئین شیرینی و طعم بهتر آن میتوانید در انتهای کار مقداری پودر قند بر روی شیرینی ها بپاشید.
  2. سعی کنید برش های سیب نازک باشند تا راحت رول شوند و در انتها شکل زیباتری داشته باشند.
  3. می توانید برش های سیب را قبل از استفاده در مخلوط آب و آبلیمو قرار دهید و حدود 3 دقیقه در ماکروویو بگذارید تا رنگ سیب های شما در حین پخت شیرینی تغییر نکند.

4.2/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: