تخم شربتی معلق که از آن می توان در تهیه شربت های خنک و خوشمزه خودتان استفاده کنید. شاید یکی از موضوعاتی که قابل توجه است این است که در تهیه تخم شربتی برای شربت تخم شربتی ها به زیر لیوان می رود و در ظرف معلق نیست. با یک روش ساده و راحت می توانید تخم شربتی معلق داشته باشید. از خواص تخم شربتی می توان به حفظ سلامت پوست، درمان سرماخوردگی، تناسب اندام، درمان عفونت و… اشاره کرد. امروز در آشمزی طرز تهیه تخم شربتی معلق را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه تخم شربتی معلق

تخم شربتی3 ق مربا خوری
آب لیمو2 ق غذا خوری
عرق کاسنی1/2 پیمانه
شکر1/2 پیمانه
زعفران دم کرده2 تا 3 ق غذا خوری
یخبه میزان لازم

طرز تهیه تخم شربتی معلق

مرحله اول: آماده کردن تخم شربتی ها

در یک لیوان کمی آب جوش بریزید سپس تخم شربتی ها را به آن اضافه کنید و با قاشق هم بزنید. بزارید به مدت 15 تا 20 دقیقه در آب بماند. بعد از این مدت زمان می بینید که تخم شربتی ها پفک کرده است آن را در مخلوط کن بریزید و مخلوط کن را روشن کنید و به مدت 3 ثانیه بزارید در آن بماند.

مرحله دوم: آماده کردن شربت

تخم شربتی ها را از مخلوط کن خارج و در یک ظرف بریزید. در یک پارچ آب لیمو بریزید. اگر از لیموی تازه استفاده کنید بهتر است برای این کار لیمو را بشورید و با چاقو برش دهید و در یک ظرف آب آن را بچکانید. شکر و عرق کاسنی را اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: اضافه کردن زعفران

زعفران را در یک ظرف هاونگ بریزید و با هاونگ آن را بسابید. در کتری آب بریزید و بزارید بجوشد. زعفران را در یک ظرف بریزید و روی کتری قرار دهید تا دم بکشد. بعد از اینکه زعفران دم کرده خنک شد آن را به شربت اضافه کنید. یخ را همراه تخم شربتی اضافه کنید.

مرحله چهارم: هم زدن شربت

با یک قاشق شربت را هم بزنید تا گلوله های تخم شربتی باز شود بعد از آن می بینید که تخم شربتی ها در شربت معلق است. شربت ها را در لیوان های سرو بریزید و اگر یخ ها آب شده است به آن چند تکه یخ بیفزایید.

فوت و فن های طرز تهیه تخم شربتی معلق

  1. تخم شربتی را بیشتر از 3 ثانیه در مخلوط کن قرار ندهید باعث می شود نتیجه عکس دهد.
  2. برای خوش عطر و طعم شدن شربت می توانید از عرقیجات دیگر به جای کاسنی نیز استفاده کنید.
4.6/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: