قیساوا یک صبحانه خوشمزه و مقوی است که شما می توانید در خانه و به راحتی تهیه و میل کنید. قیساوا از تخم مرغ و خرما به همراه گردو و سایر مواد تهیه می شود که قیساوا به معنی خرما است و ریشه ترکی دارد و این صبحانه متعلق به شهر تبریز است. این صبحانه به دلیل استفاده از خرما و تخم مرغ درآن دارای تمام مواد مغذی برای بدن است. طرز تهیه این صبحانه شبیه به تهیه نیمرو است که بعضی مواد به نیمرو اضافه می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه قیساوا را به شما آموزش خواهیم داد همرا ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه قیساوا

خرما9 عدد
تخم مرغ2 عدد
گردومقداری
دارچین1/2 ق چای خوری
روغنبه میزان لازم
پودر گل محمدیمقداری

طرز تهیه قیساوا

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

ابتدا مقداری آب در کتری بریزید تا بجوشد. تخم مرغ ها را در یک کاسه بریزید و روی آن را آب جوش بریزید تا خرما ها نرم شود و بتوانید به راحتی هسته را از آن ها جدا کنید. هسته خرما ها را جدا کنید و در یک کاسه بریزید.

مرحله دوم: تفت دادن خرما

در یک تابه روغن بریزید و خرما ها را به تابه منتقل کنید و هم بزنید تا تفت داده شود. گردو ها را کمی خرد کنید و به تابه اضافه کنید سپس پودر دارچین را نیز اضافه کنید و مواد را هم بزنید تا ترکیب شوند.

مرحله سوم: اضافه کردن تخم مرغ ها

تخم مرغ ها را بشکنید و به تابه اضافه کنیدذ سپس کمی تخم مرغ را در تابه پخش کنید تا تمام مواد با تخم مرغ ترکیب شوند. در ادامه پودر گل محمدی را روی قیساوا بریزید و گاز را خاموش کنید. قیساوا را در ظرف سرو بریزید و با نان میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه قیساوا

  1. می توایند از روغن حیوانی استفاده کنید که سالم تر است و عطر بهتری به قیساوای شما می دهد.
  2. از مقداری کنجد نیز در هنگام اضافه کردن پودر گل محمدی به قیساوا می توایند استفاده کنید.
  3. در تهیه قیساوا از برگ زردآلو نیز می توان استفاده کرد به این صورت که باید برگ زردآلو را کمی با آب خیس کنید سپس خشک کنید و بعد از اضافه کردن تخم مرغ به تابه اضافه کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: