دسر بیسکویتی یکی از دسر های خوشمزه و جالب است که شما می توانید با استفاده از بیسکوییت، شیر، خامه و سایر مواد تهیه کنید. از این دسر به عنوان عصرانه و یا در جشن ها و مراسمات خود برای پذیرایی استفاده کنید. این دسر را با هر نوع بیسکوییتی که دوست داشته باشید می توانید تهیه کنید و با مواد دلخواه و همچنین قالب دلخواه یک دسر خوشمزه داشته باشید. امروز در آشمزی طرز تهیه دسر بیسکویتی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه دسر بیسکویتی

بیسکوییت پتی بور100 گرم یا 1 بسته
پودر ژلاتین20 گرم یا 2 ق غذا خوری
شیر2 و نیم لیوان
خامه2 تا 3 ق غذا خوری
شکر2 تا 3 ق غذا خوری
کافی میکس1 بسته

طرز تهیه دسر بیسکویتی

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

بیسکوییت ها را از بسته خارج کنید و در یک کیسه بریزید سپس با گوشکوب آن را خرد و پودر کنید. شیر را از یخچال خارج کنید و به اندازه ای که ژلاتین در آن حل شود در یک ظرف بریزید سپس پودر ژلاتین را در شیر بریزید سپس آن را روی بخار کتری در حال جوش قرار دهید تا بنماری شود.

مرحله دوم: حرارت دادن مواد

شیر و پودر ژلاتین را از روی کتری بردارید و در ادامه باقی شیر را در یک ظرف دیگر بریزد و به آن شکر و کافی میکس را اضافه کنید و هم بزنید سپس مواد را در یک قابلمه کوچک بریزید را روی حرارت قراردهید تا شکر و باقی مواد در شیر حل شود.

مرحله سوم: اضافه کردن بیسکوییت

قابلمه را از روی گاز بردارید و صبر کنید تا کمی از دما بیفتد سپس پودر ژلاتین و شیر را به آن اضافه کنید و هم بزنید. بیسکوییت های پودر شده را همراه خامه به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید.

مرحله چهارم: ریختن مواد در قالب

قالب مورد نظر را کمی چرب کنید و مواد تهیه شده را به ان اضافه کنید سپس دسر را به مدت 6 تا 7 ساعت در یخچال قرار دهید تا به خوبی سفت شود بعد از مدت گفته شده دسر را از یخچال خارج کنید و به آرامی از قالب جدا کنید و با مواد دلخواه تزیین و نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه دسر بیسکویتی

  1. به جای کافی میکس می توانید از 2 قاشق غذا خوری پودر کاکائو نیز استفاده کنید.
  2. برای تزیین روی دسر می توانی از سس شکلات، ترافل و پودر پسته استفاده کنید.
  3. برای ترکیب کردن پودر ژلاتین باید حتما از شیر سرد استفاده کرد.
3.3/5 - (6 امتیاز)

دسته بندی شده در: