سالاد سیب زمینی از گروه غذا های بین المللی است که در کشور هایی نظیر آلمان، ایتالیا، لهستان، اروپای شرقی، آمریکای لاتین طبخ می شود این غذا به دو صورت گرم و سرد طبخ و سرو میشود .نام دیگر این پیش غذا سالاد روسی (سالاد الویه) است که معمولا در جشن های سال نو در کنار دیگر غذا ها قرار می گیرد. معمولا داخل این غذا نوعی گوشت و در مواقعی از ژامبون استفاده می شود. برای یاد گرفتن سالاد سیب زمینی مجلسی رو رستورانی با شوید و پیازچه، این پیش غذای مفید و خوشمزه با آشمزی همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه سالاد سیب زمینی روسی

سیب زمینی4 عدد
ذرت1 پیمانه
پیازچه یا شوید ساطوری شده1 پیمانه
خیار شور1 پیمانه
سس مایونز4 قاشق غذا خوری
ماست پر چرب2 قاشق غذا خوری
نمک، فلفل سیاهبه اندازه کافی

دستور پخت سالاد سیب زمینی با شوید و پیازچه

مرحله اول آماده سازی مواد اولیه:

ابتدا سیب زمینی ها را شسته و می پزیم بعد پخت کامل از آب خارج کرده می گذاریم تا خنک شود. بعد از خنک شدن سیب زمینی ها با استفاده از یک چاقوی نازک سیب زمینی ها رو به شکل نگینی برش می زنیم روی آن را می پوشانیم تا روی سطح سیب زمینی خشک نشود.

خیارشورها را هم نگینی می کنیم کمی ریز تر از سیب زمینی ها. در این غذا از هر دو مدل سبزی ذکر شده می توانید استفاده کنید فقط کافی است بعد شستن اجازه دهیم تا خشک شود و به صورت خیلی ریز خورد کنیم.

مرحله دوم آماده سازی سس سالاد:

در این مرحله سس و ماست ترجیحا سفت را با هم مخلوط کرده نمک و فلفل می زنیم، سس هم آماده است.

مرحله سوم مخلوط کردن مواد:

در این مرحله داخل ظرف درب دار مناسبی به ترتیب سیب زمینی ،ذرت، پیازچه یا شوید و خیارشور را ریخته و به طوری که مواد را له نکنیم آنها را مخلوط می کنیم و سس آماده را به مواد اضافه کرده مخلوط می کنیم و به مدت 60 دقیقه با درب بسته در یخچال می گذاریم تا طعم مواد به خورد هم بروند.

نکات مهم و فوت و فن های سالاد سیب زمینی

1.برای طعم دار کردن سیب زمینی بهتر است سیب زمینی را در عصاره گوشت یا مرغ بپزید.

2.اگر تمایل به استفاده از سس نداشتید می توانید این غذا را فقط با ماست کاملا رژیمی تهیه کنید. (برای چاشنی ماست از یک قاشق سرکه سفید استفاده کنید)

3.اگر برای میهمانی می خواهید از این پیش غذا استفاده کنید بهتر است از روز قبل غذا را آماده کرده تا به خوبی مزه مواد به خورد هم برود.

4.2/5 - (40 امتیاز)

دسته بندی شده در: