پوچد اگ یکی از انواع تهیه تخم مرغ است که شما از آن می توانید در تهیه غذاهای مختلف مانند باقالی قاتوق، چیلبیر و دیگر غذاها یا حتی می توانید به جای آب پز کردن یا نیمرو کردن تخم مرغ از این روش استفاده کنید. خوبی این روش در این است که شما دیگر نیاز نیست بعد از آب پز کردن تخم مرغ مجبور به جدا کردن پوست داغ تخم مرغ که گاهی به سختی انجام می شود باشید. اگر از تخم مرغ عسلی خوشتان می آید حتما این دستور پخت را امتحان کنید. این طرز تهیه بسیار آسان است و به راحتی می توان آن را تهیه کرد. امروز در آشمزی طرز تهیه پوچد اگ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه پوچد اگ

تخم مرغ1 عدد
سرکه1/2 ق چای خوری
آب2 لیوان
کمی نمک و ادویهبه مقدار دلخواه

طرز تهیه پوچد اگ

مرحله اول: جدا کردن آب اضافی تخم مرغ

تخم مرغ را بشکنید و روی یک کاسه یک صافی قرار دهید. کمی تخم مرغ را به پایین مایل کنید و کم کم در صافی بریزید و کمی صبر کنید تا آب اضافی آن جدا و در کاسه بریزد. تخم مرغ را از صافی به یک ظرف دیگر منتقل کنید.

مرحله دوم: گذاشتن آب روی گاز

در یک قابلمه کمی آلب بریزید و شعله را روشن کنید. قابلمه را روی شعله قرار دهید تا آب گرم شود. صبر کنید تا در کنار قابلمه حباب ایجاد شود وقتی حباب ایجاد شد یعنی زمان اضافه کردن تخم مرغ ها به آب است.

مرحله سوم: اضافه کردن تخم مرغ به آب

در آب کمی سرکه بریزید سپس تخم مرغ را به آرامی در آب قرار دهید. در این مرحله تخم مرغ به کف ظرف می رود اما بعد از گذشت 4 دقیقه کم کم به روی آب می آید که نشان از آماده شدن آن است.

مرحله چهارم: سرو تخم مرغ

تخم مرغ را از آب خارج کنید و در یک صافی قرار دهید تا آب اضافی آن جدا شود. تخم مرغ را در یک ظرف قرار دهید و کمی نمک و ادویه های دلخواهتان را به آن اضافه کنید و نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه پوچد اگ

  1. آب داخل قابلمه لازم نیست بجوشد و وقتی در کنار قابلمه حباب ایجاد شد می توانید تخم مرغ ها را اضافه کنید.
  2. برای ینکه مطمئن شوید تخم مرغ پخته شده است با قاشق کمی روی آن را فشار دهید و اگر سفت شده بود یعنی تخم مرغ شما پخته شده است.
2/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: