حلوا دو رنگ که همان طور از نام آن مشخص است از دو رنگ که یکی شیری رنگ و دیگری شکلاتی است. این حلوا یکی از حلوا های ایرانی محسوب می شود که از آن به عنوان نذری استفاده می شود. البته شما می توانید آن را به عنوان یک میان وعده یا عصرانه خوشمزه نیز استفاده کنید. در تهیه این حلوا حتما باید از پودر قند به جای شکر استفاده کنید چون پودر قند باعث می شود بافت این حلوا نرم شود. امروز در آشمزی طرز تهیه حلوا دو رنگ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای قسمت شیری رنگ

آرد سفید1 و 1/2 پیمانه
پودر قند1/2 پیمانه
کره یا روغن جامد100 گرم
هل1/2 ق چای خوری

طرز تهیه حلوا دو رنگ قسمت شیری رنگ

مرحله اول: آماده کردن آرد حلوا

برای اینکه حلوای شما شفاف شود بهتر است آرد را یکبار الک کنید تا شفاف تر شود. یک تابه یا قابلمه را روی گاز قرار دهید و شعله را روشن کنید. آرد را در تابه بریزید و به مدت 10 دقیقه تفت دهید. در حین تفت دادن مدام باید هم بزنید تا آرد نسوزد وقتی کمی رنگ آرد تغییر کرد و بوی خام آن گرفته شد آن را از روی شعله بردارید.

مرحله دوم: اضافه کردن کره

آرد تفت داده شده را یکبار الک کنید و دوباره در تابه یا قابلمه بریزید. کره را اضافه کنید و هم بزنید. سپس هل را نیز اضافه کنید و هم بزنید. پودر قند را نیز روی مواد الک می کنیم و خوب مخلوط می کنیم تا مواد منسجم شود. از یک قالب 15 در 15 استفاده می کنیم و آن را با روغن چرب می کنیم. مواد را بزارید کمی خنک شود سپس در قالب بریزیدو با قاشق صاف کنید به طوری که صاف و یکدست شود سپس قالب را در فریزر قرار دهید.

مواد لازم برای قسمت شکلاتی

آرد سفید1 و 1/2 پیمانه
پودر قند1/2 پیمانه
کره یا روغن جامد100 گرم
پودر کاکائو1/5 ق غذاخوری

طرز تهیه حلوا دو رنگ قسمت شکلاتی

مرحله اول: آماده کردن آرد

مانند قسمت بالا آرد را الک کنید و تفت دهید سپس دوباره الک کنید و در ادامه آن را در تابه بریزید و کره را اضافه کنید و هم بزنید. پودر کاکائو و پودر قند را الک کنید و خوب هم بزنید.

مرحله دوم: ریختن مواد در قالب

مواد قسمت شیری رنگ را از فریزر خارج کنید و مواد شکلاتی را نیز روی مواد شیری بریزید و با قاشق کمی فشار دهید و صاف کنید. قالب را در فریزر قرار دهید تا سفت شود. بعد از اینکه کاملا سفت شد از فریزر درآورید و بزارید نرم شود سپس با چاقو برش بزنید.

فوت و فن های طرز تهیه حلوا دو رنگ

  1. شما می توانید به جای برش زدن حلوا را در قالب سیلیکونی بریزید و بعد از آماده شدن حلوا از قالب خارج کنید.
  2. می توانید به دلخواه به قسمت سفید کمی زنجبیل اضافه کنید.
  3. برای تزیین می توانید از شکلات یا کنجد استفاده کنید.
3.6/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: