نان ابری یکی از نان های بسیار نرم و پفکی هست که با استفاده از سفیده تخم مرغ و نشاسته ذرت در آن استفاده می شود. وقتی سفیده تخم مرغ را با هم زن بزنید حالت پفکی می گیرد و همین باعث می شود این نان حالتی شبیه مارشمالو داشته باشد. اگر می خواهید این نان را برای کودکان خود جذاب تر کنید و به عنوان تغذیه برای آن ها استفاده کنید می توانید آن را با کمی رنگ خوراکی ترکیب کنید و در رنگ های مختلف آن را تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه نان ابری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه نان ابری

سفیده تخم مرغ3 عدد
شکر30 گرم
نشاسته ذرت10 گرم

طرز تهیه نان ابری

مرحله اول: آماده کردن مواد

تخم مرغ ها را از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شود. نشاسته ذرت را بهتر است کمی الک کنید تا شفاف تر شود. اگر شکر شما کمی گلوله دارد آن را نیز الک کنید و در ظرفی بریزید.

مرحله دوم: هم زدن سفیده تخم مرغ

تخم مرغ را بشکنید و زرده آن را از سفیده جدا کنید. سفیده تخم مرغ را با همزن بزنید به مدت 4 تا 5 دقیقه بزنید تا به طور کامل حالت پفکی بگیرد.

مرحله سوم: ترکیب کردن مواد دیگر

شکر را به سفیده تخم مرغ هم زده شده اضافه کنید. کمی شکر و تخم مرغ را هم بزنید در ادامه نشاسته ذرت را نیز اضافه کنید و به خوبی هم بزنید تا مواد ترکیب شود.

مرحله چهارم: گذاشتن مواد در فر

روی سینی فر یک کاغذ روغنی پهن کنید و خمیر نان را روی آن بریزید. فر را از قبل روشن کنید تا کمی گرم شود. سینی را در فر قرار دهید و دمای آن را روی 180 درجه به مدت 30 دقیقه قرار دهید. بعد از گذشت مدت زمان گفته شده فر را خاموش کنید و نان را از فر خارج کنید چون ماندن نان در فر باعث می شود نان شما خشک شود.

فوت و فن های طرز تهیه نان ابری

  1. برای اینکه نان شما طعم دار شود می توانید از مقداری وانیل نیز در تهیه خمیر آن استفاده کنید.
  2. برای تهیه نان ابری در رنگ های مختلف وقتی تمام مواد را هم زدید چند قطره کوچک از مواد خوراکی به آن اضافه کنید و هم بزنید.
  3. برای تهیه این حتما باید از پودر قند استفاده شود ولی اگر ندارید می توانید شکر را داخل آسیاب بریزید و میکس کنید تا پودری شود.
  4. برای پخت این نان در فر برقی یا توستر باید دما را روی 160 قرار دهید.
Rate this post

دسته بندی شده در: