حلوا با بیسکویت ساقه طلایی یک حلوای جدید است که برای کودکان نیز بسیار مقوی و جالب است. در تهیه این حلوا از آرد استفاده نمی شود و به جای آن از بیسکویت استفاده می شود به همین دلیل این حلوا نسبت به حلواهای دیگر در مدت زمان کم تری آماده می شود. این حلوا بسیار لطیف است و می توانید از آن در میان وعده های خود نیز استفاده کنید. برای تزیین این حلوا نیز می توانید از پودر پسته و بادام یا گل محمدی نیز استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه حلوا با بیسکویت ساقه طلایی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه حلوا با بیسکویت ساقه طلایی

شیر2 لیوان
شکر1 لیوان سرخالی
زعفران2 ق غذاخوری
گلاب1/2 استکان
پودر هل1/2 ق چای خوری
کره2 ق غذاخوری
روغن مایع1/3 لیوان
پودر بیسکویت ساقه طلایی2 لیوان

طرز تهیه حلوا با بیسکویت ساقه طلایی

مرحله اول: تهیه شربت حلوا

در یک قابلمه شیر و شکر را بریزید سپس زعفران و گلاب را نیز اضافه کنید. قابلمه را روی شعله قرار دهید و گاز را روشن کنید. پودر هل یا عرق هل را نیز اضافه کنید و هم بزنید تا شکر حل شود. توجه داشته باشید که در این مرحله شیر نباید بجوشد و وقتی شکر حل شد زیر شعله را خاموش کنید.

مرحله دوم: پودر کردن بیسکویت ها

بیسکویت ها را در یک کیسه بریزید و کیسه را روی سینی قرار دهید و با گوشکوب روی آن را بزنید تا بیسکویت ها پودر شود. بیسکویت های پودر شده را در الک بریزید و الک کنید تا دانه های درشت بیسکویت جدا شود و دوباره آن ها را پدر کنید و از الک رد کنید.

مرحله سوم: تفت دادن بیسکویت

در یک تابه بیسکویت ها را بریزید و روی گاز قرار دهید. به مدت 5 دقیقه بیسکویت ها را تفت دهید و مداوم هم بزنید. روغن و کره را اضافه کنید و به مدت 2 دقیقه تفت دهید.

مرحله چهارم: اضافه کردن شربت به بیسکویت

شربت تهیه شده را در چند مرحله اضافه کنید. کمی از شربت را به بیسکویت اضافه کنید و هم بزنید. مقدار باقی مانده را نیز اضافه و هم بزنید. وقتی حلوا یکدست شد و در تابه حالت گهواره مانند گرفت حلوای شما آماده است. اگر بخواهید می توانید حلوا را در قالب دلخواه خود بریزید و بعد از اینکه شکل قالب گرفت در ظرف سرو بریزید و تزیین کنید سپس میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه حلوا با بیسکویت ساقه طلایی

  1. به جای بیسکویت ساقه طلایی می توانید از بیسکویت پتی پور نیز استفاده کنید.
  2. می توانید از به جای کره از روغن مایع یا به جای روغن مایع از کره نیز استفاده کنید.
5/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: