ترشی کلم سفید یکی از ترشی های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که شما می توانید به راحتی این ترشی را با چند قلم مواد در خانه تهیه کنید. طعم و مزه این ترشی بسیار عالی می باشد و برای مهمانی و مراسمات مختلف گزینه خوبی به عنوان دورچین غذا می باشد. این ترشی از ترکیب مساوی سرکه و آب جوشیده شده تهیه شده است که دل نمی زند. امروز در آشمزی طرز تهیه ترشی کلم سفید را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ترشی کلم سفید

کلم سفید1 عدد
هویج2 عدد
سیر3 الی 4 حبه
فلفل دلمه رنگی1 عدد
فلفل سبز4 عدد
نمک1 ق مربا خوری
آب جوشیده3 پیمانه
سرکه سفید3 پیمانه

طرز تهیه ترشی کلم سفید با هویج و سرکه

مرحله اول: آماده سازی مواد

ابتدا باید کلم را خوب بشورید و بعد با رنده یا چاقو اسلایس های منظم و یکدستی بزنید. هویج را نیز بشورید و رنده ریز یا درشت بزنید. فلفل دلمه را نیز بشورید و خشک کنید و به صورت خلالی خرد کنید و بعد فلفل های سبز را نیز خرد کنید ، می توانید برای زیبایی بیشتر از فلفل دلمه های رنگی استفاده کنید، حالا همه مواد را وری یک دستمال نخی پهن کنید تا خوب خشک شود و مرطوب نماند.

مرحله دوم: آماده سازی سرکه و آب

در ادامه آب را جوش بیاورید و بگذارید تا سرد شود و بعد به نسبت گفته شده با سرکه و نمک مخلوط کنید و کنار قرار دهید. شیشه مورد نظر را خوب تمیز کنید تا عاری از هرگونه چربی باشد.

مرحله سوم: تهیه ترشی کلم سفید

در ادامه باید مواد خرد شده را داخل یک کاسه ریخته و خوب باهم مخلوط کنید تا مواد یکدست شوند. سپس مواد را داخل شیشه ریخته و خوب فشرده کنید و بعد مخلوط سرکه و آب را بریزید به طوری که روی مواد را بگیرد. درب شیشه را خوب محکم کنید و برای 20 روز در دمای خنک یا بالکن قرار دهید و بعد سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه ترشی کلم سفید با هویج

  1. آب جوشیده مانع کپک زدن ترشی می شود.
  2. اگر شما خیلی ترشی تند و تیزی دوست ندارید همه را آب جوشیده بریزید.
  3. اگر ترشی تند و تیز دوست دارید همه را سرکه بریزید.
2.9/5 - (10 امتیاز)

دسته بندی شده در: