لواشک انار یکی از لواشک های بسیار خوشمزه و ترش می باشد که می توانید در فصل پاییز همزمان با رسیدن انار تازه این لواشک پر طرفدار را تهیه کنید و برای زمستان نگهداری کنید. لواشک یکی از تنقلات ما ایرانی ها می باشد که از پوره کرده و له کردن میوه های مخلتف تهیه می شود. شما می توانید این لواشک را با سیب یا زرشک تهیه کنید و یا می توانید همانند این رسپی به صورت ساده تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه لواشک انار را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه لواشک انار ساده و ترش

انار دانه شده1 کیلوگرم
نمک1 ق غذا خوری
شکر1 ق غذا خوری
آبلیموترش2 ق غذا خوری

طرز تهیه لواشک انار به 2 روش ساده در فر و بخاری

مرحله اول: آماده سازی انار

ابتدا باید 1 کیلو دانه انار داشته باشید برای این کار باید مقداری انار تهیه کنید و دان کنید و پوست سفید آن را بگیرید و بعد به دانه های انار کمی نمک بزنید و برای 30 دقیقه بگذارید تا بماند و نمک به خورد مواد برود.

مرحله دوم: میکس کردن مواد

در ادامه باید انار را داخل میکسر یا مخلوط کن بریزید و خوب میکس کنید. حالا باید آب انار تهیه شده را از صافی رد کنید تا دانه های انار از آن جدا شوند، می توانید مقدار دانه انار خرد شده نیز به مواد اضافه کنید تا دانه های انار داخل آن مشخص باشند.

مرحله سوم: جوشاندن مواد

آب انار صاف شدن را داخل قابلمه بریزید و به آن شکر اضافه کنید و بگذارید تا قل بزند و قوام پیدا کند و بعد شکر را اضافه کنید و در انتها آبلیموترش را بریزید و ازروی حرارت بردارید و صبر کنید تا خنک شود و داخل یک سینی پلاستیک قرار دهید و برایس 48 ساعت مقابل آفتاب قرار دهید تا خشک شود و یا می توانید برای 30 دقیقه با کمتر دما داخل فر قرار دهید تا آب اضافه کشیده شود و یا می توانید سینی را روی بخار قرار دهید تا شعله کم خشک شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه لواشک انار ملس و خوشمزه

  1. می توانید شکر را حذف کنید و به صورت ترش این لواشک را تهیه کنید.
  2. می اوانید از سیب یا زرشک میکس شده نیز استفاده کنید.
  3. بهتر کف سینی را کمی چرب کنید.
4.1/5 - (9 امتیاز)

دسته بندی شده در: