ترشی گوجه سبز یکی از ترشی های خوشمزه بهاری می باشد که در فصل بهار با رسیدن گوجه سبز بعد از نوش جان کردن گوجه سبز ترش و تازه باید آن را در داخل شیشه ریخت و سرکه و نمک اضافه کنید تا یک ترشی گوجه سبز عالی داشته باشید و در فصل های دیگر که این خوشمزه های ترشمزه وجود ندارد در یخچال ترشی گوجه سبز داشته باشید. از گوجه سبز همین طور در کنار انواع دلمه ها می توان استفاده کرد که یک طعم و مزه عالی به دلمه می دهد و همینطور می توانید از گوجه سبز یک خورش عالی و خوشمزه را آماده کنید اما گوجه سبز همانند دیگر میوه ها دارای خواص فوق العاده ای می باشد که سیسم عصبی بدن را تقویت می کند و کم خونی را از بین می برد و سوخت و ساز بدن را بالا می برد و به کاهش وزن کمک می کند . امروز در آشمزی طرز تهیه ترشی گوجه سبز شور را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای ترشی گوجه سبز شور:

گوجه سبز۱ کیلو
سرکه سفیدبه میزان لازم
نمکبه میزان لازم
فلفل سبز تند۱۰ عدد
آب جوشیدهبه میزان لازم

طرز تهیه ترشی گوجه سبز با آب نمک:

مرحله اول: آب و سرکه

ابتدا گوجه سبز را بشورید و روی دستمال نخی قرار دهید تا خشک شود. به میزان و اندازه ی شیشه های متوسط و ۱۵ سانتی متری، ۲ لیوان سرکه و ۱ لیوان آب جوشیده نیاز است و با هم باید مخلوط کنید.

مرحله دوم: گوجه سبز

در ادامه گوجه ها را که خشک شدند را داخل شیشه بریزید، در این مرحله می توانید کمی نعنا خشک به صورت لایه ای روی گوجه سبز بشورید. دقت کنید گوجه سبز ها نباید خیس باشند امکان کپک زدن گوجه سبز وجود دارد. بهتر است شیشه مورد نظر که قرار است ترشی را در آن تهیه کنید عاری از هر گونه چربی باشد.

مرحله سوم: ترشی گوجه سبز

سپس آب و سرکه را که با هم ترکیب کرده اید را به همراه ۱ تا ۲ قاشق نمک و ۳ عدد فلفل سبز که از وسط نصف کرده اید را در شیشه بریزید و درب شیشه را محکم ببندید. ترشی گوجه سبز باید به مدت ۱۰ روز در یخچال بماند تا جا بیافتد و آماده شود.

نکات کلیدی در تهیه ترشی گوجه سبز خوشمزه و ساده:

  1. در تهیه ترشی گوجه سبز می توانید از سیر نیز در ترشی استفاده کنید.
  2. بهتر است که از سرکه سفید استفاده کنید تا رنگ گوجه سبز ها سبز بماند.
  3. برای زیبایی بیشتر می توانید گوجه سبز ها را با برگ در شیشه بیاندازید.
  4. حتما باید ترشی را در یخچال نگهداری کنید.
  5. می توانید از سبزی معطر نیز در تهیه این ترشی استفاده کنید.
3.7/5 - (32 امتیاز)

دسته بندی شده در: