ماکارونی با لوبیا سبز یکی از انواع ماکارونی ها می باشد که می توانید با گوشت وسبزیجات دیگر تهیه کنید. این مدل از ماکارانی بسیار مقوی و خوشمزه است، ماکارانی لوبیا سبز مناسبه فصل لوبیای تازه است اغلب این غذا در کنار ترشی سرو می شود. در ماکارونی لوبیا از انواع سبزیجات استفاده شده و حتی می توانید گوشت را از مواد اولیه حذف کنید. وجود لوبیا سبز در این غذا باعث می شود که کالری غذا کم و سیر کنندگی غذا زیاد شود. امروز تصمیم داریم تا طرز تهیه ماکارونی با لوبیا سبز و گوشت چرخ کرده را به شما آموزش دهیم با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز برای ماکارونی لوبیا سبز با قارچ:

ماکارونی500 گرم
هویج1 عدد
لوبیا سبز300 گرم
پیاز1 عدد
گوشت چرخ شده200 گرم
رب4 قاشق غذا خوری
روغنبه میزان لازم
نمک، فلفل سیاه ،زردچوبه و پودر سیربه میزان لازم

طرز تهیه ماکارونی لوبیا سبز:

مرحله اول آماده سازی لوبیا سبز:

ابتدا لوبیا ها را پاک کرده و بشورید. حالا قابلمه ای آب و نمک را روی حرارت قرار دهید به جوش که آمد لوبیا را داخل آن ریخته و بعد از 10 دقیقه لوبیا را آبکش کنید.

مرحله دوم آماده سازی سس ماکارونی:

پیاز را پوست گرفته و به شکل نگینی برش بزنید و داخل تابه مناسبی ریخته و به همراه روغن خوب تفت دهید تا کاملا طلایی شود. حالا گوشت چرخ شده را به پیاز افزوده و به همراه نمک، پودر سیر، فلفل و زردچوبه به خوبی تفت دهید.

مرحله سوم افزودن لوبیا به سس:

عطر خوبی که از گوشت به مشام رسید، رب را به مواد افزوده و خوب تفت دهید و در نهایت لوبیا و هویج را افزوده نصف استکان آب به مواد افزوده و اجازه می دهید تا سس پخته و به روغن بیوفتد.

مرحله چهارم آماده سازی ماکارونی :

قابلمه مناسبی را از آب و نمک پر کرده و روی حرارت قرار دهید. زمانی که آب به جوش آمد ماکارونی را داخل قابلمه ریخته و اجازه دهید تا 8 تا 10 دقیقه پخته شود و بعد ماکارونی آبکش قرار دهید.

مرحله پنجم دم گذاشتن ماکارونی لوبیا سبز:

حالا داخل قابلمه روغن ریخته و ته دیگ مورد علاقه تان را می چینید. حالا لایه به لایه از ماکارونی آبکش شده و سس گوشتی آماده شده بریزید تا مواد تمام شود. حالا درب قابلمه را گذاشته و به مدت 45 دقیقه اجازه دهید تا ماکارونی کاملا دم بکشد سپس داخل دیس بکشید و نوش جان کنید.

نکات کلیدی در تهیه ماکارونی با لوبیا سبز:

  1. می توانید با سبزیجات دلخواه این ماکارونی را تهیه کنید.
  2. سس ماکارانی باید کاملا غلیظ و به روغن افتاده باشد.
  3. می توانید ماکارونی را آبکش کنید و با مواد دلخواه مخلوط کنید و دیگر دم نگذارید.
  4. می توانید به دلخواه از پاستا فرمی دلخواه استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: