ترشی بادمجان درسته یکی از روش های بسیار خوشمزه برای تهیه بادمجان شکم پر می باشد که می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید. این ترشی خوشمزه بین ما ایرانی ها بسیار محبوب بوده و از ابتدای فصل پاییز همزمان با تهیه انواع ترشی می توانید آن را آماده کنید. ترشی بادمجان درسته را می توانید با انواع بادمجان ها تهیه کنید ولی بهتر است از بادمجان های کوتاه و کمی تپل استفاده کنید ولی بادمجان دلمه ای اصلا برای تهیه این ترشی مناسب نیست. امروز در آشمزی طرز تهیه ترشی بادمجان درسته را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ترشی بادمجان درسته

بادمجان2 کیلوگرم
سیر2 بوته کامل
سبزی نعنا و جعفری و ترخون و مرزه1/2 دسته از هر کدام
فلفل قرمز4 عدد
نمکبه ازای هر 1 کیلو بادمجان 2 ق سوپ خوری
سرکه سفید یا قرمزبه مقدار لازم

طرز تهیه ترشی بادمجان درسته خوشمزه و مجلسی

مرحله اول: پخت بادمجان

ابتدا باید بادمجان ها را خوب بشورید و خشک کنید و چند برش ریز روی آن ایجاد کنید و یک برش عمقی وسط آن بزنید زیرا قرار است مواد خرد شده داخل آن قرار بگیرد. سپس بادمجان ها را داخل قابلمه ریخته و روی آن سرکه بریزید و بگذارید تا برای 15 دقیقه نه بیشتر پخته شود.

مرحله دوم: مواد شکم پر

برای تهیه مواد شکم پر باید سبزی را خرد کنید و ساطوری ریز خرد کنید. سیر ها را پوست بگیرید و سیر را ساطوری ریز خرد کنید. فلفل قرمز را نیز بشورید و ریز خرد کنید و همه مواد خرد شده را داخل یک کاسه ریخته و به همراه نمک مخلوط کنید.

مرحله سوم: تهیه ترشی بادمجان درسته

حالا باید مواد میانی را داخل شکم های برش خرده بادمجان قرار دهید و پر کنید سپس بادمجان های درسته را داخل یک ظرف قرار دهید و کمی روی آن سرکه بریزید و بعد از چند روز ترشی بادمجان درسته ما حاضر شده است. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه ترشی بادمجان درسته شکم پر

  • می توانید بجای سبزی ها از برگ کرفس یا چوچاق استفاده کنید.
  • اگر ترشی زیاد ترش و تیز شد باید چند قاشق شکر قوام بیاورید و به ترشی اضافه کنید.
  • به دلخواه می توانید از کمی هویج نیز استفاده کنید.
  • به دلخواه از فلفل عنابی استفاده کنید.
4.3/5 - (29 امتیاز)

دسته بندی شده در: