خورش کرفس با لوبیا یکی از خورشت های بسیار خوشمزه و راحت می باشد که شما می توانید از لوبیا چیتی یا لوبیا قرمز استفاده کنید. خورش کرفس با لوبیا بسیار مجلسی می باشد که شما می توانید برای مهمانی و مجالس خود تهیه کنید. شما می توانید این خورش خوشمزه را با گوشت یا مرغ تهیه کنید. این خورشت به واسطه داشتن لوبیا لعاب بسیار خوبی دارد. امروز در پارسی دی طرز تهیه خورش کرفس با لوبیا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه خورش کرفس با لوبیا

سبزی کرفس500 گرم برگ کرفس، 300 گرم جعفری، 200 گرم نعنا
گوشت یا مرغ250 گرم
لوبیا چیتی یا قرمز1/2 پیمانه
کرفس4 شاخه
رب1 ق غذا خوری
لیمو عمانی2 عدد
پیاز1 عدد
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه خورش کرفس با لوبیا و گوشت و مرغ

مرحله اول: آماده سازی سبزی

ابتدا شاخه کرفس را خرد کنید و بشورید. برگ کرفس را نیز بشورید و ساطوری ریز خرد کنید و همچنین نعنا و جعفری را نیز ساطوری ریز خرد کنید و داخل تابه به همراه کمی روغن سبزی ها را تفت دهید تا کمی تغییر رنگ دهد و در انتها کرفس را نیز اضافه کنید و به همراه سبزی کمی تفت دهید.

مرحله دوم: تفت دادن پیاز و گوشت

اگر از مرغ استفاده می کنید می توانید مرغ را به صورت مکعبی خرد کنید. پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز به همراه کمی زردچوبه و روغن تفت دهید تا سبک شود. سپس گوشت یا مرغ را اضافه کنید و تفت دهید تا گوشت یا مرغ تغییر رنگ دهد.

مرحله سوم: افزودن سبزی

در ادامه باید رب را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود. سپس لوبیا از قبل خیس خورده را به همراه سبزی و کرفس اضافه کنید و هم بزنید و روی مواد آب جوش بریزید و بگذارید تا گوشت و مرغ پخته و خورش روغن بی اندازد.

مرحله چهارم: پخت خورش کرفس با لوبیا

در ادامه باید لیموعمانی را سوراخ کنید و داخل آب ولرم قرار دهید تا تلخی آن خارج شود. سپس به همراه کمی نمک به خورش اضافه کنید و هم بزنید و صبر کنید تا خورش از غلیظ شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه خورشت کرفس با لوبیا مجلسی و خوشمزه

  1. حتما لوبیا را از 24 ساعت قبل خیس کنید و چندین بار آب آن را تعویض کنید.
  2. می توانید بجای لیمو عمانی از رب لیمو استفاده کنید.
  3. افزودن رب باعث خوشرنگ تر شدن می شود.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: