چای ماسالا یکی از چای ها بسیار معروف هندی می باشد که به چای ادویه دار نیز معروف است. این چای از چای های سلطنتی می باشد که خواص دارویی بسیار زیادی دارد. تاریخ چای ماسالا به هزاران سال پیش باز می گردد. برخی از افسانه ها بر این باور هستند تاریخ چای ماسالا 9000 سال پیش باز می گردد و ریشه آن به هندوستان بر می گردد. امروز در آشمزی طرز تهیه چای ماسالا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه چای ماسالا برای 4 نفر:

چوب دارچین2 عدد
زنجبیل3 تکه
فلفل سیاه2 ق مربا خوری
بادیان ستاره ای3 الی 4 عدد
میخک1 ق مربا خوری
جوز هندی1 عدد
شیر2 لیوان
چای1 ق غذا خوری
آب1 لیوان
شکر2 ق غذا خوری

طرز تهیه چای ماسالا با شیر حرفه ای و خوش طعم در خانه:

مرحله اول: تفت دادن مواد

ابتدا تمام ادویه های مورد نظر را آماده کنید و اندازه کنید. سپس در ادامه داخل یک تابه همه ادویه ها را برای 3 دقیقه تفت دهید تا عطر ها آن ها آزاد شود، تا رطوبت آن ها خشک شود.

مرحله دوم: میکس کردن مواد

حالا همه ادویه ها را داخل آسیاب بریزید و میکس کنید. اگر آسیاب ندارید می توانید داخل هاون بریزید و بکوبید. این ادویه ماسالا می باشد که می توانید داخل یک شیشه ریخته و در یخچال نگهداری کنید.

مرحله سوم: جوشاندن مواد

آب را داخل یک شیر جوش بریزید و صبر کنید تا به جوش بیاید سپس چای را اضافه کنید و به دلخواه کمی گل و هل نیز بریزید و صبر کنید تا بجوش بیاید و بعد شکر را اضافه کنید.

مرحله چهارم: تهیه چای ماسالا

در ادامه شیر را اضافه کنید و هم بزنید و تا شیر بجوش بیاید. سپس 1 ق چای خوری از ادویه چای داخل مواد بریزید و هم بزنید تا خوب مخلوط شود و بجوش بیاید و بعد شعله را کم کنید و برای 5 دقیقه دم بگذارید و بعد از صافی رد کنید و داخل لیوان بریزید. این مقدار به شما 4 فنجان ماسالا می دهد و می توانید در انتها کف شیر درست کنید و روی چای بریزید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه چای ماسالا خانگی ساده و خوشمزه

  1. بهتر است از شکر قهوه ای استفاده کنید.
  2. ادویه چای تهیه شده تا 3 ماه قابل استفاده در یخچال می باشد.
  3. برای رسیدن به نتیجه دلخواه حتما ادویه ها را تهیه کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: