کوکوی کدو سبز و هویج یکی از انواع کوکو های جدید می باشد که خیلی سریع و با حداقل مواد در خانه تهیه می شود. این کوکو خوشمزه را می توان به عنوان نهار و یا شام همراه با برنج و نان سرو کرد. کدو سبز دارای خواص زیادی از جمله کالری کم برای افرادی که در رژیم هستند و همچنین مفید برای سلامت قلب و چشم و کمک به کنترل دیابت است. ما امروز در آشمزی یک کوکوی کدو سبز و هویچ بسیار خوش طعم را به شما آموزش می دهیم.

مواد لازم برای تهیه کوکوی کدو سبز و هویج

کدو سبز4 عدد
هویج2 عدد
تخم مرغ2 عدد
پیاز1 عدد
آرد سفید1/2 لیوان
نمک و فلفل و زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه کوکوی کدو سبز و هویج

مرحله اول ( رنده کردن )

ابتدا کدو و هویج و پیاز را جداگانه رنده می کنیم و اگر آب اضافی داشت می گیریم تا مایه کوکو شل نشود.

مرحله دوم ( آماده سازی مایه کوکو کدو سبز )

مواد رنده شده را با هم مخلوط می کنیم و سپس به آن ها تخم مرغ و نمک فلفل و زردچوبه و آرد را اضافه کرده و مخلوط می کنیم اگر مایه خیلی شل بود مقداری آرد را قاشق قاشق اضافه کنید تا به غلظت موردنظر برسد.

مرحله سوم ( سرخ کردن کوکوی کدو )

تابه را روی حرارت متوسط گذاشته و مقداری روغن ریخته و از مایه کوکو داخل تابه بریزید و حرارت را کم کنید و مقدار روغن کمی بیشتر بریزید تا کوکوها خوب برشته و مغز پخت شوند، اگر روغن را از اول کم بریزید همه آن به خورد کوکو می رود و روغن بیشتری جذب می کند پس از اول مقدار مناسب روغن بریزید این موضوع برای تمام کوکو ها صدق می کند.

نکات و فوت و فن های کوکوی کدو سبز و هویج

  • بجای پیاز می توان پیازچه را جایگزین کرد.
  • اگر می خواهید کوکو رژیمی تر داشته باشید کوکو ها را روی سینی فر از قبل چرب شده بگذارید و با دمای 180 درجه زمان دهید تا خوب پخته شوند و در آخر چند دقیقه گریل را روشن کرده تا روی کوکو های نیز برشته شود.
  • می توان از مقداری پنیر پیتزا برای مواد میانی استفاده کرد.
4.4/5 - (16 امتیاز)

دسته بندی شده در: