سس مایونز کتویی یکی از انواع روش های تهیه سس مایونز می باشد که شما می توانید این سس را به راحتی در خانه تهیه کنید. شاید امروزه اسم کتویی یا کتوژنیک را زیاد شنیده باشد این نوع رژیم نه تنها در کاهش وزن بسیار تاثیر بلکه متابولیسم را نیز تغییر می دهد. در رژیم کتوژنیک مصرف کربوهیدارت را به مقدار ناچیزی می رسد و میزان مصرف چربی را افزایش می دهد. امروز در آشمزی طرز تهیه سس مایونز کتویی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه سس مایونز کتویی

تخم مرغ2 عدد
سرکه سیب2 ق غذا خوری
لیموترش1 ق غذا خوری
روغن زیتون1 پیمانه
نمک، پودر سیربه مقدار لازم

طرز تهیه سس مایونز کتویی

مرحله اول: هم زدن تخم مرغ

ابتدا باید تخم مرغ را داخل کاسه استوانه ای شکل بریزید یا از مخزن خود گوشتکوب برقی بریزید و یا می توانید از مخلوط کن استفاده کنید و تخم مرغ را برای 1 دقیقه هم بزنید تا یکدست شود. مهم ترین نکنه در این مرحله این می باشد که زرده باید کاملا گرد و سالم وسط کاسه باشد و بعد هم بزنید.

مرحله دوم: افزودن مواد

در ادامه باید سرکه سیب و آب لیموترش تازه و ادویه ها را اضافه کنید و مجدد مواد را هم بزنید، می توانید مواد را در این مرحله بچشید و اگر نیاز بود سرکه یا لیموترش بیشتری اضافه کنید.

مرحله سوم: افزودن روغن زیتون

در ادامه باید روغن زیتون را به صورت کم کم و یا خطی بریزید و هم بزنید تا کم کم غلیظ شود و روی سس حباب بزند، اگر از گوشتکوب برقی استفاده می کنید گوشت کوب را از کف ظرف به سمت بالا در یک جهت بیارید و هم بزنید زیرا این کار به غلیظ شدن سس کمک می کند. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه سس مایونز کتویی به روش رستورانی

  1. به دلخواه می توانید از نعنا خشک و کمی فلفل سیاه استفاده کنید.
  2. زرده بافتش کاملا باید سالم بمونه اگر وا رفت از تخم مرغ دیگه ای استفاده کنید.
  3. مراقب باشید حین اضافه کردن روغن زرده تخم مرغ وا نره و آروم اضافه کنید.
  4. بعد از اینکه تخم مرغ رو اضافه کردید داخل ظرف غذاساز یا مخلوط کن و ادویه و آبلیمو یا سرکه سیب هم اضافه کردید.
  5. درب دستگاه مخلوط کن را بسته و دستگاه را روشن می‌کنید و از محفظه بالای درب دستگاه آروم آروم روغن را به مواد اضافه میکنید. تا بافت سس تشکیل شود، به محض تشکیل شدن دستگاه رو خاموش کنید چون اگر بیش از حد هم زده شود بافت سس شل می شود.
2.7/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: