کیک ولنتاین قلبی یکی از کیک های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که شما می توانید به صورت مخملی تهیه کنید. این کیک به رنگ قرمز می باشد و شما می توانید مقداری از کیک را برش بزنید و پودر کنید و روی کیک بریزید و به دلخواه می توانید کیک را برش بزنید و بین کیک از موز و خامه قنادی زده شده استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک ولنتاین قلبی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کیک ولنتاین قلبی خانگی

تخم مرغ3 عدد
آرد قناد2.5 پیمانه
روغن1 پیمانه سرخالی
شکر1 پیمانه
ماست1.5 پیمانه
بیکینگ پودر1 ق غذا خوری
وانیل1/2 ق چای خوری
پودر کاکائو1 ق غذا خوری
رنگ خوراکیبه مقدار لازم

طرز تهیه کیک قلبی خوشمزه بدون فر

مرحله اول: هم زدن مواد

ابتدا باید تخم مرغ را به همراه همزن برقی بزنید تا از لختگی خارج شود و بعد وانیل و شکر را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد مخلوط شود و بعد روغن مایع اضافه کنید و هم بزنید تا مواد کرمی رنگ شود.

مرحله دوم: افزودن آرد

در ادامه باید پودر کاکائو به مواد اضافه کنید و هم بزنید و در ادامه آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و سه بار الک کنید طی سه مرحله به مواد اضافه کنید و هم بزنید و در انتها رنگ قرمز اضافه کنید تا به رنگ مورد نظر برسد.

مرحله سوم: پخت کیک قلبی

در ادامه شعله پخش کن را روی حرارت قرار دهید تا برای 15 دقیقه گرم شود و بعد قابلمه را گرم کنید و مایه کیک را داخل آن بریزید و برای 1 ساعت زمان دهید تا کیک پخته شود و بعد کیک را از قابلمه خارج کنید.

مرحله چهارم: تزیین

در ادامه برای این که کیک به شکل قلب شود باید روی یک کاغذ قلب کشیده و روی کیک قرار دهید و برش بزنید و به دلخواه با خامه قنادی زده روی کیک بکشید و کیک های برش خرده را خرد کنید و روی کیک بریزید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک ولنتاین قلبی

  1. می توانید از هم زدن دستی نیز استفاده کنید ولی زمان پخت بیشتر می شود.
  2. می توانید در فر 180 درحه با مدت 40 دقیقه زمان دهید تا کیک پخته شود.
  3. رنگ خوراکی را کم نریزید وگرنه کیک بعد از پخت کم رنگ می شود.
  4. می توانید به صورت ساده بدون خامه نیز سرو کنید.
4/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: