لیمو عمانی یکی از چاشنی های مخصوص غذاهای ایرانی می باشد. لیمو عمانی محصولی تهیه شده از لیموی تازه است که در خاورمیانه بیشتر استفاده می شود. این نوع لیمو در جنوب شرقی ایران بندرعباس، کهنوج، جیرفت، میناب بیشتر کشت و تهیه می شود. امروز قصد داریم تا طرز تهیه لیمو عمانی با لیموترش شیرازی بدون نیاز به دستگاه را به شما آموزش دهیم تا بتوانید لیموی عمانی خانگی را در غذاهای خود استفاده کنید پس با آشمزی همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه لیمو عمانی:

لیموترش شیرازی1 کیلو
سرکه1 فنجان
نمکبه میزان لازم

طرز تهیه لیمو عمانی خانگی بدون دستگاه:

مرحله اول آماده سازی لیمو:

لیمو ها را کاملا شسته و روی آنها نمک بریزید و به مدت 24 ساعت استراحت دهید بعد از گذشت این زمان لیمو ها را با آب سرد خوب آبکشی کنید.

مرحله دوم جوشاندن لیمو ها:

قابلمه ای مناسب روی حرارت قرار دهید و داخل آب و سرکه بریزید اجازه دهید تا این ترکیب به جوش آید حالا لیمو ها را داخل آب جوش و سرکه قرار دهید و بعد از 1 دقیقه آبکش کنید. لازم است که این کار را 2 مرتبه انجام دهید.

مرحله سوم خشک کردن لیمو ها:

حالا روی لیمو ها را با یک خلال چوبی حفره ایجاد کنید و داخل کیسه پارچه ای ریخته و به مدت 10 روز در جایی آویزان کنید که مقابل نور آفتاب باشد بعد از این مدت لیمو ها را از داخل کیسه خارج کرده و داخل سبدی بگذارید و تا 2 ماه زمان نیاز است تا لیمو ها کاملا خشک شوند.

نکات و فوت و فن تهیه لیمو عمانی در خانه:

  1. از این لیمو های خشک شده سالم خانگی برای تهیه دمنوش ها استفاده کنید.
  2. اگر نور آفتاب ندارید تمام این مراحل را در کنار شوفاژ انجام دهید.
  3. با لیموهای تهیه شده می توانید پرک لیمو و پودر لیمو هم تهیه کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: