مربای موز شاید مربایی باشد که کمتر تهیه می شود، موز دارای خواص غذایی زیادی است که برای تمام ارگان های بدن مفید است، و به دلیل خواص و طعم بی نظیر آن باید به روش های مختلف در وعده های غذایی گنجانده شود.مربای موز طعم بی نظیری دارد و به عنوان دسر هم می توان از آن استفاده کرد. امروز قصد داریم تا طرز تهیه مربای موز را به شما آموزش دهیم تا بتوانید آن را برای عزیزانتان تهیه و نوش جان کنید.

مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه مربای موز:

موز1.5 کیلو
شکر1 کیلو
آب1 لیتر
آبلیمو2 قاشق غذا خوری
خلال پستهبرای تزئین

طرز تهیه مربای موز:

مرحله اول آماده سازی موز:

ابتدا موز ها را پوست گرفته و با یک چاغوی پلاستیکی موز ها را حلقه های 0.5 سانتی متری برش بزنید و داخل کاسه ای ریخته و آبلیمو را روی موز ها بریزید و با تکان دادن کاسه موز را به آبلیمو آغشته کنید.

مرحله دوم آماده سازی شربت:

شکر و آب را با هم مخلوط کنید و روی حرارت بگذارید و اجازه دهید به جوش آید . آرام آرام به غلظت برسد .

مرحله سوم افزودن موز به شربت:

حالا موز هایی را که آماده کرده بودیم را به داخل شربت می ریزیم و بعد از 5 دقیقه هر نوع اسانسی که تمایل دارید می توانید به مربا اضافه کنید.

مرحله چهارم بعد از گذشت 10 دقیقه از افزودن موز ها به شربت، مربا را از روی حرارت برمی داریم و خلال پسته را به مربا می افزاییم.

مرحله چهارم تهیه مار مالاد موز:

برای تهیه مارمالاد موز باید بعد از پخت مربا باید کمی از شربت مربا جدا کنیم و مربا را پوره کنیم اگر بافت آن خیلی سفت شد کمی شربت بیفزاییم(از مارمالاد موز برای تهیه شیرینی ها می توان استفاده کرد)

نکات و فوت و فن تهیه مربای موز:

1.برای تهیه مربای موز باید از موز های سالم و بدون زدگی استفاده کنیدو

2.برای مخلوط کردن این تا جایی که امکان دارد از مخلوط کردن مربا بپرهیزید تا موز ها خرد و له نشوند.

3.این مربا ماندگاری کمی دارد و باید در زمان کوتاهی مصرف شود.

4.اسانس های قابل استفاده در این مربا شامل زعفران دم شده، دانه هل سبز، گلاب و اسانس موز است که نسبت به ذائقه تان از آنها به مربا موز بیفزایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: