مرغ بریان یکی از خوشمزه ترین غذا های بین المللی است که بسیار لذیذ و خوشمزه است و تهیه آن در منزل بسیار راحت است. شما می توانید مرغ بریان را در فر و یا سولاردم و یا هواپز تهیه کنید و به دلخواه شکم مرغ را پر کنید. قبلا در آشمزی خوراک مرغ در فر یاد گرفتیم و امروز مرغ بریان رستورانی را در آشمزی به شما یاد می دهیم.

مواد لازم برای تهیه مرغ بریان

مرغ کامل1 عدد متوسط
پیاز1 عدد
فلفل دلمه1 عدد
زعفرانبه مقدار لازم
کره50 گرم
برگ بو2 عدد
نمک و فلفل و زردچوبه و رزماری و پاپریکابه میزان لازم

طرز تهیه مرغ بریان رستورانی

مرحله اول ( شستن مرغ )

ابتدا محتویات داخل مرغ را خارج کرده. هرگز با چاقو مرغ را برش نزنید. مرغ را خوب شسته و می گذاریم داخل آبکش تا آب اضافی مرغ خارج شود.

مرحله دوم ( مرینت کردن مرغ )

مرغ را با یک قاشق نمک خوب ماساژ می دهیم، سپس پیاز و فلفل دلمه را خلالی خرد کرده و ادویه ها و برگ بو را با هم مخلوط می کنیم. سپس داخل شکم مرغ قرار می دهیم و در ظرف بزرگ و یا کیسه فریزر زیپ دار بمدت 8 ساعت در یخچال قرار می دهیم تا خوب مزه دار شود.

مرحله سوم ( زعفرانی کردن مرغ )

مواد داخل مرغ رو خارج می کنیم و کنار میذاریم. حالا با 4 قاشق غذا خوری از زعفران دم کرده ( زعفران را غلیظ دم کنید ) تمام قسمت های بدن مرغ رو ماساژ میدیم و مجدد ظرف را در ظرف در بسته به مدت نیم ساعت در یخچال قرار می دهیم.


مرحله چهارم ( پخت مرغ با فر )

حالا مرغ را دوباره با مخلوط کره و زعفران رومال کنید و در فر بمدت 1.5 ساعت در دمای 200 درجه بگذارید تا مرغ خوب بریان و سرخ شود و در آخر اگر فر شما فن دار نبود چند دقیقه گریل را روشن کنید.

پخت مرغ بریان با سولاردم

مرغ را به کمک سیخ گردان سولاردم به سیخ زده سپس برای پخت مرغ بریان چند برنامه را می توان با توجه به مدل دستگاه انتخاب کرد. از برنامه پرشین کوک استفاده کرده سپس وزن مرغ را تقریبی زده و اینتر را می زنیم و یا می توان در حالت کانوکشن در دمای 180 درجه نیز گذاشت.

نکات و فوت و فن های مرغ بریان

  • در حین پخت چند بار مرغ را با کره و زعفران رومال کنید تا خشک نشود.
  • می توان مرغ را داخل سینی گذاشته و نیم ساعت آخر کنارش سیب زمینی و هویج نیز بگذارید تا با پخت مرغ آن ها نیز بپزند.
  • سعی کنید مرغ را با سایز کوچک و یا متوسط تهیه کنید.

5/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: