مربای انجیر یکی از انواع مربا ها می باشد که بسیار خوشمزه و ساده است و می توانید به راحتی آن را تهیه کنید. شما می توانید از انجیر سیاه یا سبز استفاده کنید. این مربا را می توانید به صورت درسته یا خرد شده تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه مربای انجیر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

موادلازم برای تهیه مربای انجیر سیاه:

انجیر1 کیلو
شکر1.5 کیلوگرم
آب3-4 لیوان
گلاب1/4 لیوان
زعفران دم کرده1/2 استکان
لیموترش تازه2 عدد
خلال پسته و بادام2 ق غذا خوری
دانه هل سبز3 عدد

طرز تهیه مربای انجیر تازه خوشمزه و خانگی:

مرحله اول: آماده سازی انجیر

انجیرهارا شسته ودم آن را بگیرید. دریک قابلمه لعابی کمی از انجیر بریزید و به مقداری که شکر روی انجیر را بگیرد شکر بریزید. این کار را به صورت طبقه ای انجام دهید و قابلمه شکر و انجیر را به مدت 2 شب دریخچال استراحت دهید تا کاملا مزه انجیر و شکر به خورد هم برود.

مرحله دوم: آماده سازی پخت مربا

بعد از گذشت زمان استراحت، آب و آب لیموترش تازه را به همراه گلاب را درقابلمه شکر و انجیر بریزید و بعد روی حرارت متوسط بر روی شعله گاز گذاشته و زمان دهید و به مدت 25-30 دقیقه پخته شود.

مرحله سوم: پخت مربا و پایان کار

کمی که ازپخت مربای انجیر گذشت، زعفران دم کرده به همراه خلال پسته و بادام و همین طور دانه های هل که برروی آن برش کوچک ایجاد کردید را به قابلمه مربای انجیر اضافه کنید و زمان دهید. همه ترکیب مربای انجیر باهم پخته شود. درآخر هم زمان دهید مربای انجیر خنک شود و در ظرف مورد نظر سرو کنید و برای نگه داری داخل شیشه بریزید و در یخچال نگه داری کنید.

نکات کلیدی در تهیه مربای انجیر له شده:

  1. حتما بعداز اینکه انجیر و شکر را لا به لا ریختید به مدت 2 شب در یخچال استراحت دهید.
  2. بهتر است برای پخت مربا از قابلمه لعابی استفاده شود.
  3. بعد از پخت مربای انجیر، شعله را خاموش کرده و درب قابلمه را دمکنی انداخته و روی قابلمه بگذارید تا با حرارت باقی مانده از شعله گاز و همین طور قابلمه ی مربا انجیر خودش را بگیرد.
  4. می توانید به دلخواه از کمی گردو نیز استفاده کنید.
  5. می توانید به دلخواه مربای انجیر را له کنید و یا به صورت درسته داخل مربا بریزید.

5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: