نان مافین انگلیسی برخلاف اسمش شیرینی نیست و نوعی نان کوچک به حساب می آید که بسیار مناسب برای وعده های غذایی می باشد. مافین انگلیسی با مواد در دسترس و به راحتی تهیه می شود و می تواند گزینه مناسبی برای صبحانه روز تعطیل باشد که در کنار کره و مربا سرو شود. امروز قصد داریم تا طرز تهیه نان مافین انگلیسی با خمیر مایه بدون فر در تابه را به شما آموزش دهیم پس با ما همراه باشید.

مواد لازم جهت تهیه نان مافین انگلیسی:

شیر1/2 پیمانه
شکر1 قاشق غذا خوری
کره ذوب شده1/2 پیمانه
خمیر مایه ذوب شده1 قاشق چای خوری
آرد سفید3 پیمانه
نمک1/2 قاشق چایخوری
آب ولرم1/2 پیمانه

طرز تهیه نان مافین انگلیسی با خمیر مایه بدون فر در تابه:

مرحله اول آماده سازی خمیر مایع:

ابتدا آب را داخل شیر جوش ریخته و روی حرارت می گذاریم تا ولرم شود بعد از روی حرارت بر می داریم و خمیر مایع و شکر را به آن می افزاییم کمی مخلوط می کنیم و درب آن را می گذاریم تا به عمل بیاید.

مرحله دوم مخلوط کرن مایعات:

داخل کاسه مناسبی روغن مایع، شیر و کره ذوب شده را ریخته و با همزن دستی مخلوط می کنیم سپس خمیر مایه به عمل آمده را می افزاییم و دوباره با هم مخلوط می کنیم.

مرحله سوم افزودن مواد خشک:

حالا آرد و نمک را مخلوط کرده و روی باقی مواد الک می کنیم و با یک قاشق خوب مخلوط می کنیم تا خمیر جمع شود و دیگر به دست نچسبد به این مرحله که رسیدیم خمیر را به مدت 10 دقیقه ورز می دهیم حالا داخل کاسه ای گذاشته روی آن را کاملا می پوشانیم و 1 تا 2 ساعت زمان می دهیم تا حجم خمیر دو برابر شود.

مرحله چهارم شکل دادن به خمیر:

خمیر را روی میز کار قرار داده و با وردنه به قطر 1 سانتی متر باز کنید و با یک کاتر گرد و یا یک لیوان خمیر را قالب زده و داخل سینی آرد پاشی شده ای بچینید و روی خمیر را با دستمال نخی بپوشانید و 30 دقیقه دیگر استراحت دهید تا خمیر به عمل آید.

مرحله پنجم پخت نان مافین انگلیسی:

تابه نچسبی را روی حرارت بگذارید و زمان دهید تا کمی گرم شود سپس تکه های نان را داخل تابه بگذارید تا یک سمت آن کاملا پخته و طلایی شود سپس برگردانید تا سمت دیگر نان هم پخته شود. حالا نان را روی پارچه ای نخی بگذارید تا خنک شود و بعد نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه مافین انگلیسی:

  1. آرد را به تدریج بیفزایید و زمانیکه خمیر خوب جمع شد و به دست نچسبید افزودن آرد را متوقف کنید.
  2. میزان استراحت و ورز دادن خمیر را به دقت انجام دهید تا نان با کیفیتی تهیه شود.
  3. می توانید نان ها را داخل فر گرم شده با دمای 175 درجه سانتی گراد به مدت 20 تا 30 دقیقه بپزید.
  4. این نان را با آرد سبوس دار هم می توانید تهیه کنید.
3.3/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: